Bude Jakub Janda činný i v politice?

Právě v těchto dnech a hodinách probíhají v ČR volby do krajských zastupitelstev a mezi kadnidujícími zástupci z mnoha oborů lidské činnosti nechybí ani sportovci. A tentokrát se do politiky bude snažit probojovat i zástupce ze skokanského sektoru – český reprezentant Jakub Janda.

Skokan z Frenštátu pod Radhoštěm je rozhodnutý se v případě, že ve volbách v rámci Moravskoslezského kraje uspěje, věnovat především tomu, čemu rozumí nejvíce – sportu: [i]„Nebaví mě doma sedět na gauči a plivat, že je všechno špatně. Moje parketa v politice by byla jasná, rád bych se věnoval sportu. Studuji tento obor na Fakultě tělesně kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Sport pomáhá, snižuje kriminalitu a šetří veřejné finance ve zdravotnictví.“[/i] Janda je také přesvědčen, že prioritou je nyní boj proti korupci, proti které by se také rád jako politik postavil.

Jeho rozhodnutí kandidovat ještě umocnil jeden z jeho věrných fanoušků, jenž mu pomohl s propagací: [i]„Přišel jsem do schránky a měl jsem tam letáček. Nějaký můj fanda je nechal vytisknout. Asi tuším, kdo to byl, pár lidí jsem obvolal. Slíbil jsem, že, ať je to kdokoli, seženu mu za to lístky do Harrachova na lety. Každopádně to udělal docela dobře.“[/i]

‚Jandys‘ se v závěru letní sezony dočkal pozitivních výsledků v německém Klingenthalu, kde v závěru letního CoC vybojoval bronzovou pozici v závodě jednotlivců a při finále LGP se dostal i těsně za elitní desítku. [i]„Sedli jsme si s trenérem Davidem Jiroutkem a dohodli jsme se, že pojedu do Klingenthalu na závody Kontinentálního poháru. Tam jsem skončil třetí a zase mě to nakoplo. Vracel jsem se do kolejí ze začátku sezony, věřil jsem si. První kolo při LGP mi vyšlo fantasticky, byl jsem osmý. Druhý skok nebyl špatný, ale spadl jsem na jedenácté místo. Byl to ale velice dobrý výsledek a povzbuzení před zimní sezonou. Navíc to byl nejlíp obsazený závod léta. Nebyli tam jen Loitzl a Ammann,“[/i] dodal možná příští krajský zastupitel Jakub Janda.

Kromě Jandy se do politiky bude snažit prorazit ze světa sportu i horolezec Leopold Sulovský (kandidát na hejtmana MS kraje) nebo bývalý český fotbalový reprezentant Karel Poborský.

Zdroj: isport.cz
Foto: Jakub Janda (autor: Michaela Vondrášková)