Další český reprezentant končí!

Již tak úzký reprezentační skok českých skokanů na lyžích se po loňské sezoně ještě ztenčil. Jeho řady totiž opouští František Lejsek. Jednadvacetiletý teď již bývalý reprezentant prožil parádní závěr předloňské zimy – na MS juniorů byl v pozici nejlepšího Čecha na pěkném 16. místě, poté navíc absolvoval debut ve Světovém poháru v rámci letů v Oberstdorfu a Planici. Letošní sezona však přinesla ústup.

To se samozřejmě v drtivé míře podílelo na rozhodnutí: Už mě to nenaplňovalo jako dřív. Skončil jsem kvůli osobním problémům, ale taky kvůli atmosféře, která panovala v týmu. V poslední době jsem si s trenéry a vedením nerozuměli a neshodovali jsme se,“ prozradil nám milovník videoher, vaření a aut. Na dotaz, zda není škoda končit před obdobím očekávaných změn měl jasnou odpověď –  „Jak říkáte, bohužel pouze „očekávaných změn.

Dosáhl  bývalý závodník z Haratic toho, co si předsevzal? Bohužel nemám pocit, že jsem dosáhl svého maxima, ale splnil jsem si svých pár snů a k nějakým jsem ani nedostal šanci. Nejvíc budu určitě vzpomínat na mistrovství světa juniorů a lety na mamutu,“ připomněl dosavadní reprezentant Dukly Liberec vyvedenou koncovku sezony 2021/2022. A co plánuje dál, je zde třeba i možnost teoretického návratu? Rozhodnutí je určitě definitivní. Plány do budoucna už jsou jen osobní a určitě nepůjde o vrcholový sport, uzavřel Lejsek.

Františku Lejskovi každopádně přejeme úspěšnou životní dráhu a děkujeme za všechny reprezentační roky!

Foto: František Lejsek (autor: Sabine Link)