Dawid Kubacki: „Jsem stále lepší a konkurenceschopnější“

Finále LGP je za námi a do začátku zimní sezony chybí již jen přibližně 45 dnů. Pojďme se podívat, co po závěrečném závodě v Klingenthalu řekli jeho hlavní protagonisté!

[b]Dawid Kubacki, vítěz:[/b]
„Tvrdá práce po minulé zimní sezoně se ukázala a díky ní jsem prožil léto plné úspěchu. Jsem velmi šťastný, že teď všechno jde tak dobře. Letní sezona zrovna skončila a už se začínáme soustředit na zimu. Před dvěma a půl lety jsem změnil svojí techniku a tenhle proces pokračuje. Díky tomu jsem lepší a konkurenceschopnější.”

[b]Adreas Wellinger, druhé místo:[/b]
„Pro mě to bylo opravdu dobré ukončení letní sezony. Jsem spokojený, že to po všech mých problémech v létě tak dobře skončilo. Teď chci pokračovat v tréninku na téhle úrovni a dobře využít nadcházející týdny pro přípravu na zimu. Musím být ještě stabilnější. Skáču sice čím dál lépe, stále ale mám před sebou nějaké úkoly. V zimě chci totiž skákat od začátku do konce na nejvyšší úrovni.”

[b]Johann Andre Forfang, třetí místo:[/b]
„S dnešními výkony jsem velmi spokojen. Kvůli zranění jsem tohle léto moc nestartoval, takže stát dnes na pódiu je o to lepší pocit. Celý náš tým měl velmi dobrý den a myslím, že v zimě to může být ještě lepší. Naším hlavním cílem je být lepší než v minulé sezoně.”

[i]Zpravodaj v Klingenthalu: Wiola Marchowska[/i]

[i][b]Foto: Stupně vítězů [/b](autor: Sabine Link)[/i]