Dojmy skokanů po engelbergském klání

Závody Světového poháru ve švýcarském Engelbergu byly pro skokany poslední kontrolou před blížícím se prestižním Turné čtyř můstků, které se koná v Rakousku a Německu. Dá se říci, že patřil třem skokanům – Ammannovi, Schlierenzauerovi a Loitzlovi. Tito skokané stanuli na pódiu v prvním i ve druhém závodě.

Gregor Schlierenzauer a také Wolfgang Loitzl jsou momentálně leadři v rakouském týmu. Schlierenzauer zvítězil v dnešním závodě a se ziskem 510 bodů zaujímá v celkovém pořadí SP druhou příčku. ,,Byl to pro mě velmi vydařený víkend, opravdu senzační,“ řekl Schlierenzauer na tiskové konferenci. Takové výsledky jsou motivací pro další závody. Konkurence je velmi vysoká a nemyslím teď tu naší trojku která vyhrála,“ dodal. ,, Z psychologického hlediska je to pro nás velmi důležité. Teď už vím, že mohu porazit Ammanna a kromě toho máme silný tým, to je to, co ,,Simi“ nemá,“ zkomentoval 18-tiletý ,,Schlieri“.

Na své první vítězství v SP čeká trpělivě Wolfgang Loitzl. Samozřejmě, že jsem spokojený z tohoto víkendu, byl perfektní. Pokaždé mi chybělo velmi málo k vítězství. Moje sebedůvěra teď značně vzrostla. Moje očekávání směrem k Turné jsou také větší. Doufám, že mi forma zůstane,“ svěřil se Loitzl.

Leader celkové klasifikace SP Simon Ammann i přes třetí místo projevil svoji spokojenost z engelbergského klání. ,, To co se mi povedlo včera se velmi podobalo dnešním skoků. Ostatní závodníci jsou silní, a proto jim chci složit gratulace,“ řekl ,,Simi“. Na otázku, co bude dělat o svátcích rychle odpověděl: ,,Ve svátečním období se chci věnovat odpočinku. Musím si odpočinou fyzicky i psychicky. Také doufám, že bude více sněhu a budu si moci zajezdit na lyžích,“ dodal Švýcar.

Engelbergské klání bylo vydařené také pro Martina Schmitta , který zaujal 7. a 4. pozici. A dokázal tak, že patří do čelní skupiny nejlepších skokanů světa. Opět jen málo scházelo Martinu Schmittovi do prvního pódiového umístění v této sezóně. ,,Všechno jde dobrým směrem, systematicky zlepšuji své skoky. V této chvíli jsem velmi spokojený s výsledky. Mými favority na vítězství v Turné čtyř můstků jsou Ammann, Schlierenzauer a Loitzl,“ zakončil Schmitt.

V minulém roce skončil v Turné čtyř můstků na třetí pozici Michael Neumayer. ,,Jsem trochu zklamaný. Ale jestli bych měl zhodnotit své výsledky – je to dobré. Teď je vhodná doba pro to trefit tu správnou formu. Už se nemůžu Turné dočkat,“ svěřil se ,,Neumi“.

Výstupy německých závodníků potěšily také trenéra německé reprezentace Wernera Schustera: ,,Martin měl dva dobré závody, Uhrman se zlepšil, Neumayer a Hocke získali solidní výsledky,“ řekl spokojený trenér.

Pracovali jsme velmi těžce, abychom se přiblížili Ammannovi. Nacvičovali jsme zvláště přistání během dlouhých skoků,“ řekl Pointner. Mírné zklamání může přinést rakouskému týmu jen Thomas Morgenstern, jenž je po minulé královské sezóně trochu za očekáváním. Je ale nutné podotknout, že jeho výkony jsou stále dobré. A drží se stále mezi nejlepšími.

Po závodech v Engelbergu uvedl Toni Innauer šestici závodníků, kteří budou jistými účastníky na Turné čtyř můstků. ,,Šest jmen mohu uvést již teď: Schlierenzauer, Loitzl, Koch, Morgenstern, Eggenhofer a Kofler. Sedmého závodníka přesdstavíme v pondělí po domluvě s trenéry,“ sdělil Innauer.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Gregor Schlierenzauer (zdroj: skijumping.pl)