Fraktura znamená stop pro J. Happonena

Další markantní oslabení pro Finsko. Po odchodu Janne Ahonena do skokanského důchodu přilétlo jako blesk z čistého nebe závážné zranění klíčové postavy, Janne Happonena. Nová finská jednička si na společném tréninku v německém Klingenthalu při doskoku pochroumala nohu a ihned byla převezena do nemocnice.

V neděli Janne předvedl podle šéftrenéra Janne Väätäinena velice dlouhý skok. Nadměrný tlak při doskoku ale nevydržela levá bota. Následné vyšetření v nemocnici odhalilo frakturu stehenní kosti, což znamená nechtěnou letní stopku. „Přestávku od trénování zařídilo toto nešťastné zranění pro Janneho na týdny, možná i měsíce,“ posteskl si kouč. Čtyřiadvacetiletý skokan se podrobil operaci a jeho stav je stabilizovaný, domů do Finska by se měl vrátit pravděpodobně příští týdne.

Finskému elitnímu seskupení se tedy velmi hodí návrat Harri Olliho. Ten se na můstky vrací po prodlevě trvající od letošního února, kdy byl potrestán finskou asociací za nepřiměřené chování na světovém leteckém šampionátu v Oberstdorfu.

zdroj: skijumping.pl, skokinarciarskie.pl, ski-jumping.net
foto: Janne Happonen (zdroj: skijumping.pl)