Freund: „Ukázal jsem, že jsem nejlepším letcem.“

V sobotu se sice na Čerťáku neskákalo a skokani byli ochuzeni o dva lety, přesto mohlo početné publikum pod můstkem oslavovat nového leteckého mistra světa. Stal se jím Severin Freund. Německý reprezentant si prvenství užíval, i když nepřišlo bezprostředně po předvedených letech.

Freundovi dlouhé sobotní čekání na stále odkládaný start třetího kola závodu nevadilo. Stále doufal, že bude moci opět ukázat na můstku své kvality. „My skokani tuto situaci dobře známe. Když se podíváme z okna a vidíme ohýbající se stromy, hned víme, že budeme čekat. Ale byl jsem si docela jist, že se bude skákat. Podmínky se měly navečer zlepšit a už to i vypadalo, ale nakonec bohužel. Myslím si však, že jsem již včera ukázal, že jsem nejlepším letcem,“ řekl hrdě Freund.

Nejúspěšnější německý reprezentant letošní sezony si však do poslední chvíle nepřipouštěl, že by mu k titulu leteckého mistra světa mohly stačit dva lety. „Moc jsem chtěl skákat, protože jsem nyní ve formě a každý závod si užívám. Navíc mám rád, když se rozhodne na můstku a ne zrušením závodu,“ přiznává, vzápětí ale kvituje rozhodnutí jury: „Jury udělala správné rozhodnutí, protože lety jsou něco jiného než skákat okolo 120 metrů. A nikdo nechce, aby došlo k nějakému zranění.“

Po sérii čtvrtých míst z velkých akcí se v letošní sezoně Freund konečně dočkal také vytoužených medailí. Zejména ve druhé půli sezony se prezentoval ve výborné formě a při finálových závodech v Planici bude hájit celkovou třetí příčku ve Světového poháru. „Tohle je dosud má nejlepší sezóna a tímto titulem jsem si připsal první individuální medaili a mít dokonce zlato je opravdu úžasné. Je to výjimečný okamžik, na který jsem dlouho čekal. Po cestě na vrchol jsem získal spoustu čtvrtých míst, ale právě z nich jsem se mohl učit a jen se lepšit,“ zakončil nový letecký šampion.

Foto: Severin Freund (autor: Michaela Vondrášková)