Gregor Schlierenzauer pred Turné

Gregor Schlierenzauer na svojom blogu fanúšikov informoval o svojom zdravotnom stave pred turné štyroch mostíkov a tiež o prežití tohtoročných Vianoc. Nie je žiadnym tajomstvom, že Gregorovi ešte v zbierke chýba víťazstvo práve z Turné štyroch mostíkov a verí, že by sa mu to mohlo podariť práve tento rok.

Gregor priznal, že je síce momentálne dosť pod tlakom, no cíti sa byť v najlepšej forme. Gregor sa najviac teší na Schattenbergschanze, kde už viackrát vyhral a rád by to zopakoval. Cíti sa naozaj dobre, je plný energie, sústredí sa na svoje veci a dúfa, že bude mať aj potrebné šťastie.

Vianoce u Schlierenzauerovcov boli, ako sám napísal, bežné. Gregor sa tešil z nových slúchadiel a knihy Schicksalsorte des Sports von Johannes Sachslehner. Gregor sa zotavuje skvele je úplne bez bolesti a dokonca pri tréningu na Bergiseli sa mu podarili naozaj dobré skoky. Opäť testoval nové topánky a dva obleky a zdokonaľoval svoju techniku. Uvidíme, či to Gregorovi tohto roku na Turné štyroch mostíkov vyjde podľa predstáv.

Zdroj: gregorschlierenzauer.at
Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Michaela Vondrášková)