Gregor Schlierezauer o včerajšom páde

Včerajšie skoky na lyžiach mužov v Engelbergu vyzerali pre Gregora Schlierezauera veľmi sľube. Po prvom kole sa Gregor ocitol na predbežnom prvom mieste so skokom dlhým 131,5 m a teda do druhého kola išiel s veľkou šancou na víťazstvo. Avšak prišiel pád.

Nikto to nečakal, ale Gregor mal problémy pri odjazde a už to neustál. Skončil teda na konečnom 11. mieste a nasledoval odvoz do nemocnice. Ako sám na svojom blogu napísal, ostal len na pozorovanie a nie je to nič vážne ale jeho dnešný štart je v ohrození, keďže sa necíti celkom fit.

„Išiel som ako posledný a nad pristávacou plochou už bolo veľa nového snehu. Telemark nebol možný, ale bojoval som všetkou silou, ale pádu som už bohužiaľ nedokázal zabrániť,“ objasnil Gregor, čo sa presne stalo.

„Musel som bojovať s problémami s krvným obehom a pľuvať trochu krvi, takže sme boli stále v nemocnici kvôli kontrole bezpečnosti. Kosti sú celé, až na pár modrín a ľahké pomliaždeniny našťastie nič vážne sa nestalo,“ upokojil Gregor svojich fanúšikov.

Jeho účasť a a šance v nedeľňajšom závode sú veľmi ohrozené. „Uvažoval som o tom, ale momentálne nedokážem myslieť na nič iné ako na spánok. Keď idem na štart, ale nie som si istý, skok je na pol plynu a by to nemalo zmysel.“

Uvidíme teda, či sa Gregorov zdravotný stav zlepšil natoľko aby dnes nastúpil na štart.

AUTORKA ČLÁNKU: MIROSLAVA KUZMIAKOVÁ

Zdroj: neu.schlieri.at
Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Michaela Vondrášková)