Hájek po autonehodě už měsíc v nemocnici

Jeden z nejlepších českých skokanů na lyžích Antonín Hájek leží už téměř měsíc v liberecké nemocnici po vážné autonehodě. Podle Lidových novin havaroval jednadvacetiletý závodník 29. dubna se svým vozem nedaleko svého domu v Harrachově a musel podstoupit několik operací. Lékaři mu museli chirurgickým zákrokem spravit i poraněnou pánev.

„Ještě mám trochu skřípnuté nervy, jak jsem dostal ránu do zad, a proto i omezenou hybnost levé nohy. Bolesti ustupují, lepší se to. Nejhorší byl první týden. Lékaři museli odstranit krvácení do břicha, čekal jsem na operaci pánve,“ řekl Lidovým novinám Hájek, který v březnu na Světovém poháru v Planici vytvořil český rekord v letech 219 metrů.

Podle lékařů by skokan neměl mít po havárii žádné trvalé následky. O tom, kdy se bude moci vrátit ke skokům, je podle něj předčasné mluvit.

Hájek havaroval poté, co v zatáčce ztratil nad autem kontrolu. „Úplně pomalu jsem sice nejel, ale táta mi říkal, že policajti, kteří nehodu vyšetřovali, povídali, že den předtím právě v těch místech silničáři zalepovali díry v asfaltu. Zůstalo tam po nich dost štěrku a nerovností,“ prohlásil rodák z Frýdlantu.

Při nárazu vypadl z auta ven. „Ani nevím, za jak dlouho jsem se probral. Ležel jsem na silnici a chtěl se postavit. Nešlo to, nemohl jsem hýbat nohama. Nahmatal jsem v kapse telefon a vytočil tátovo číslo. Záchranka přijela za pár minut a doktoři říkali, že už jsem docela studenej,“ popsal člen liberecké Dukly, který letos skončil ve Světovém poháru na 43. místě.

Celý článek najdete na Sport.cz
Foto: Antonín Hájek v Harrachově 2008 (autor: skoky.net)