Harri Olli bez trenéra, finský tým bez Olliho

Harri Olli je nyní po svém návratu ke skokům na lyžích bez trenéra. Před několika týdny ukončil spolupráci s dlouholetým trenérem Kimmo Kykkänenem a nyní hledá nového. V tréninku pokračuje sám a připravuje se na první ostré vystoupení, které jej podle všeho čeká v září při mistrovství Finska.

Spolupráce s Kykkänenem, jenž pomohl Ollimu bezprostředně po rozhodnutí o návratu na skokanské můstky, by již nebyla údajně pro oba přínosná. „Už je to tak. Nepohádali jsme se, ale rozhodli jsme se společně, že to tak bude nejlepší,“ potvrdil Kimmo Kykkänen finskému bulváru Iltalehti.

Protože již s Ollim nespolupracuje, nevěděl, jak Olliho trénink v současné době probíhá. „Trénink šel poměrně dobře. Ale teď vůbec nevím, jak se Harri připravuje na nadcházející sezonu,“ řekl Kykkänen.

Kdy přesně se Olli znovu vrátí do závodů, není zatím jasné. Obvykle musí závodník sice vyčkat šest měsíců od odeslání žádosti k povolení startu od Mezinárodní lyžařské federace. U Olliho byla tato lhůta zkrácena na tři měsíce, oficiálně již tedy sedmadvacetiletý skokan do soutěží nastoupit může.

Momentálně se jeví jako reálné, že by se Harri mohl poprvé po svém comebacku představit v konkurenci finských reprezentantů při národním mistrovství v září tohoto roku. „Olli s návratem do závodů nespěchá. Teď je nejdůležitější trénink,“ objasnil Pekka Niemelä. „Ještě netrénuje s týmem. Jeho prvním úkolem je ukázat po dlouhé pauze, v jaké je formě,“ prozradil trenér finské reprezentace.

Zdroj: skijumping.de
Foto: Harri Olli (autor: Vendula Bittnerová)