Jacobsen je doma a zažívá pocity hvězdy

Letadlo s Andersem Jacobsenem přistálo včera v Oslu a hned na letišti si hvězdička ve středu norského týmu mohla užívat pocitu, který zažívají světové celebrity. Čekala tam na něj jak rodina, tak zástupy fotografů, reportérů a fanoušků, chtivých podpisu lídra Světového poháru.

Fanoušci v Norsku nazývají Turné čtyř můstků norským výrazem „Hoppuka“ (něco jako skokanský týden). Poprvé od doby, kdy ho vyhrál Siggurd Pettersen, přiváží domů ceněný titul vítěze Turné čtyř můstků norský sportovec. Jacobsen je v padesátileté historii Turné teprve třetím skokanem, který v něm debutoval a zároveň ho vyhrál.
„Je to ohromné,“ zhodnotil výkon svého drahokamu Mika Kojonkoski, „je neuvěřitelné, že si dovedl podržet výkony i přes všechen tlak, který na něj byl vyvíjen. Před posledním závodem byl už viditelně unavený, ale stejně podal výjimečný výkon.“
Jacobsen, který je známý svým nadšením pro skok na lyžích, nazval své vítězství „snem“. Na letišti ho očekávali všichni jeho blízcí a staří i noví fandové.
„První na řadě s objetím je máma a už se strašně těším na její zmrzlinový dort,“ řekl ještě v letištní hale a dodal, že po závodě neměl nikdy čas na oslavy.

V nejbližších dnech plánuje především odpočívat doma v Hønefoss a připravovat se na lety na lyžích ve Vikersundu. Pro svůj ohromný úspěch bude mít v kotli pod leteckým můstkem určitě širokou podporu.

foto: Anders Jacobsen (slonordic.com)
zdroj: aftenposten.no