Jacobsen: „Skákání pro mě hodně znamená“

V norské galapředstavení se proměnil závod jednotlivců na větrem zmítaném můstku Wielka Krokiew (HS 134). Povětrnostní podmínky poznamenaly včerejší týmový závod, sobota však ukázala vlídnější tvář a mohly tak rozhodnout především skokanské schopnosti. Ty nejlepší předvedlo norské duo Jacobsen a Bardal společně s domácím Stochem.

[i]„Skoky na lyžích pro mě opravdu hodně znamenají a já chci být každý den na vrcholu. Posledních pár měsíců pro mne bylo těžkých, musel jsem hodně a tvrdě trénovat,“[/i] prozradil na tiskové konferenci své pocity vítěz ze Zakopaneho [b]Anders Jacobsen[/b]. Můstek, na němž zaznamenal třetí triumf v sezoně, mu přirostl k srdci. [i]„Líbí se mi zdejší můstek a závody tady jsou velmi atraktivní, protože je tu mnoho diváků. Jsou tak hlasití, že jsou slyšet až nahoře na můstku,“[/i] doplnil Jacobsen, který dnes trochu stáhl náskok dnes osmého Rakušana Schlierenzauera v čele SP.

Úspěšný závod pro norské barvy komentoval i druhý muž dnešního klání [b]Anders Bardal[/b]. [i]„Náš tým je na správné cestě, můžeme skákat na vysoké úrovni. Uděláme vše pro úspěch na MS ve Val di Fiemme,“[/i] potvrdil Bardal odhodlaně fakt, že Norové budou horkými kandidáty na týmový úspěch v Itálii.

To [b]Kamil Stoch[/b] přiznal, že cítil velký tlak, když se jako poslední skokan dnešního finálového kola spouštěl z nájezdové lavice. [i]„Můj druhý skok nebyl dokonalý. Byl jsem nahoře poslední a cítil na sebe obrovský tlak před domácím publikem,“[/i] přiznala domácí jednička. Stocha nicméně potěšil dobře zvládnutý závod ze strany pořadatelů. [i]„Úroveň soutěže byla vysoká a doufám, že se to lidem líbilo.“[/i]

Zdroj: skispringen.com
Foto: Anders Jacobsen (autor: Michaela Vondrášková)