Jan Mazoch se vrací na můstky!

Tak v tohle už málokdo doufal. Český reprezentant Jan Mazoch se po 7 letech vrací na můstky. Obnovená premiéra ho čeká 9. a 10. ledna, kdy se skáče Světový pohár v německém Willingenu. Trenéři přitom stáli o to, aby 30letý skokan startoval již na Turné čtyř můstků.

„Už jsem slíbil Eurosportu, že budu Turné spolukomentovat. Navíc bych se musel přes Vánoce výrazně hlídat, co se týče cukroví,“ vysvětluje někdejší medailista z Mistrovství světa juniorů své rozhodnutí.

A jak vůbec došlo k obnovení kariéry? „Před sezonou jsem dostal chuť si opět skočit. Udělal jsem pár skoků na umělé hmotě ve Frenštátu a vypadaly slušně. Tak jsem odjel s áčkem na soustředění do Oberstdorfu.“

Na Schattenbergschanze se Mazochovi nadmíru dařilo. „Jaaa, gut. Seeehr guuut!“ komentoval jeho první skok český šéftrenér Richard Schallert. Na českého navrátilce nestačil nikdo. Ani Roman Koudelka, ani kompletní rakouský tým, který s tím českým zrovna trénoval.

Nemusí ovšem zůstat u jednoho nečekaného návratu. O comebacku totiž uvažuje i český kouč Michal Doležal! „Doda jsem celkem nahlodal. Sám si teď pohrává s myšlenkou, že by byl skákajícím trenérem.“

Je tak docela možné, že uvidíme české družstvo ve stejném složení jako před 14 lety na Olympiádě v Salt Lake City. Tehdy nás reprezentovali kromě Mazocha a Doležala ještě Jakub Janda a Jan Matura. Tímto by Češi trumfli i tolik obdivované Japonce v čele s nestárnoucím Noriakim Kasaiem.

Foto: Jan Mazoch (autor: Simona Horká)