Jandovo čekání na „pravý závod“

Kvalifikační skok 118m byl jistý postup. Řeklo by se: dobrý skok. Ale Jakub Janda, autor, říká: „Ne. Nepovedl. Na odraze to bylo totálně pozdě, prošlápnul jsem hranu,“ uváděl z omylu. „Ale co se dá dělat,“ povzdechl si. Není zdání, že s načasováním bojuje po celou GP. „Ty problémy tam byly vždycky. Bijeme se s tím, pracujeme na tom. Bohužel to nejde tak rychle, jak jsme počítali, protože tréninky jsou super,“ kroutí nad tím hlavou. Tak jako fanoušci.

„Tréninky vychází, ale když přijde závod nebo kvalifikace, najednou to nefunguje,“ pokračoval Janda po můstkem Wielka Krokiew záhy po svém kvalifikačním skoku. „Ještě s tou hlavou něco udělat a mohlo by to být v pohodě,“ myslí si.

Vasja Bajc by měl být lékem na tento problém. Nebo už nezabírá tak, jako dřív? „Samozřejmě to funguje, ale prostě tam ten problém je. Říkám, my na tom pracujeme, děláme pro to všechno a teď potřebuju za jeden, dva závody dobře skočit, aby si ta hlava uvědomila, že na to má,“ objasňuje problematiku skokanovy mysli.

Možnost, že by „onen“ závod mohl přijít už v Zakopanem, nevylučuje. „Uvidíme. Jsme tady (s Vasjou Bajcem) už od úterka. Navíc kdybych předvedl v kvalifikaci už to, co jsem předváděl na tréninku, hned by to bylo někde jinde. Takže věříme, že to snad přijde brzo,“ povídá Janda a pokračuje.

„Pořád je co pilovat. Je léto, zkoušíme lyže a kombinézy. Teď do Zakopaneho jsem si vzal nové lyže. Skákal jsem na jiných lyžích, ale ukázalo se, že to není ta pravá cesta. Fungovat to může, ale nefunguje to tak, jak jsme s přestavovali, když jsem skákal v zimě. Říkám, čekáme na ten pravý závod.“

Připravujeme další zpravodajství ze Zakopaneho.

AKTUÁLNĚ ZE ZAKOPANEHO. Wielku Krokiew zaplavuje už více než hodinu hustý déšť, který nyní zdánlivě ustává. Obloha je však nepropustně zatažená. Zkušební kolo má začít v 19:30h.

Foto: Vasja Bajc a Jakub Janda (autor: Michaela Vondrášková)