Kenneth Gangnes: „Jsme jako rodina.“

Kenneth Gangnes prožil nejlepší sezonu své dosavadní kariéry. Šestadvacetiletý norský skokan zaznamenal mnoho úspěchů jak s týmem, tak individuálně. Přitom jsme jej mohli donedávna sledovat spíše v soutěžích Kontinentálního poháru, rovněž bojoval s vleklými zdravotními problémy. Jak tedy uplynulou sezonu hodnotí nebo jaké má plány pro nadcházející týdny? O tom si přečtěte v rozhovoru z Planice.

Ze všeho nejdřív velká gratulace! Skvělá sezona pro Tebe a celý norský tým!
Děkuji. Ano, bylo to skvělé. Pracovali jsme tvrdě a ta práce se vyplatila. Tato sezona byla neuvěřitelná. Opravdu jsme si zasloužili vyhrát Pohár národů. Jsem na nás moc hrdý.

Jak by jsi zhodnotil své osobní výsledky v této sezoně?
Jsem velice šťastný, jak pro mě věci zafungovaly. I když jsem nedosáhl na pódium během Turné čtyř můstků, měl jsem mnoho dobrých výsledků a míst na pódiu. Mám zlatou medaili s týmem a stříbrnou individuálně z Mistrovství světa v letech na lyžích. Teď jsem skončil třetí v celkovém hodnocení Světového poháru a vyhráli jsme Pohár národů. Je to báječný pocit, být zpět v dobré formě, dosahovat dobrých výsledků, po problémech se zraněními, které jsem měl dříve. Celou sezonu jsem si hrozně užil.

Jaké je tajemství úspěchu norského týmu?
Nemáme žádné tajemství nebo recept. Dohromady nám to skvěle klape. Máme skvělého týmového ducha, jsme jako rodina. To, a všechna ta tvrdá práce, přináší výsledky.

Teď je dlouhá a vyčerpávající sezona u konce. Jak se cítíš?
Přál bych si, aby mohla být sezona delší, ale je konec a s tím se musím smířit (smích). Ano, upřímně bych byl ještě skákal. Na druhou stranu je dobré trochu odpočívat a dělat věci, na které není čas, když je sezona v plném proudu.

Už máš nějaký plán, jak strávíš své volno? Dovolená?
Ještě ne. Ze všeho nejdřív bych rád strávil čas se svou rodinou a přáteli, pak můžu uvažovat o dovolené.

Rozhovor v Planici zprostředkovala Viola Marchowska.

Foto: Kenneth Gangnes (autor: Andrej Kukumberg)