Roman Koudelka: „ Bylo to buď, anebo“

I nedělní závod v Oslu se konal bez účasti Romana Koudelky, který bohužel také napodruhé krachnul již v prologu. Lomnický skokan se netají tím, že již vyhlíží konec sezony, v té letošní však bojuje dál. Co dalšího měl na závěr osloského víkendu na srdci?

Dnes to na postup zase nebylo, pozitiva se tedy hledají těžko?

Je to takové na náhodu. Snažili jsme se něco změnit v nájezdovém postavení, ale chybí aspoň takových 4-5 skoků, aby si to skokan vyzkoušel. Tady to bylo buď, anebo, dneska to tedy vůbec nevyšlo…

V Lillehammeru bude aspoň dvojice tréninkových kol, třeba to bude šance to zlomit?

Problém pro mě je, že Lillehammer patří moje mezi úplně nejmíň oblíbené, ale vždycky se to dá zlomit.  Aspoň ty dva tréninkové skoky jsou něco navíc, takže uvidíme tam.

Ale i v Lillehammeru jsi kdysi dokázal vyhrát…

To mi říká hodně lidí, ale tehdy to byl jednokolový větrný závod, povedl se mi tam vyloženě jen jeden skok, který zrovna vyšel do tohohle závodu. Ale o to nejde, když to skokanovi jde, tak dokáže závodit všude, a když to nejde, tak výsledky nepřijdou nikde. Teď to hlavně důstojněji dojet a pak začít makat od jara.

Dnes jsi dle větrných kompenzací měl nejhorší podmínky z celého pole (Koudelka odečítal jen bod, zatímco většina kolem 10),  mělo to vliv na skok?

Ne, to ne. Bohužel ten skok byl nepovedený, hodně zpožděný, a i kdybych měl -10, 15 jako ostatní, tak to na postup nestačí.

Počasí je parádní, jaro a nová příprava za rohem, je aspoň to nějaký důvod k radosti?

Musím říct, že se na novou přípravu strašně těším. Vím, kde se loni udělaly chyby a co je potřeba změnit.  Ale jak jsem zmiňoval, nejde to najednou. Počasí je neuvěřitelné, nepamatuju, že by v Oslu bylo někdy takhle slunečno a bez větru. Je to tu nádherné, akorát mě mrzí, že si tu nemůžu zazávodit.

Letos aspoň můžeš norské turné absolvovat, loni tě zastavilo zranění…

Určitě je to lepší, ale koleno pořád není stoprocentní. Hodně jsme se o tom bavili a budeme se tomu muset po sezoně věnovat. Na můstku to sice tak necítím, ale pořád mě to limituje při tréninku na suchu. Ale když jsou tréninky na suchu na 80 procent, tak nemůžu čekat, že to na můstku bude výrazně lepší.

Cíl na zítřek?

Udělat si radost aspoň jedním hezkým skokem a zkusit bojovat až do konce, Lillehammer ještě chci dojet nějak důstojně.

Foto: Roman Koudelka (autor: Jan Štěrba)