Koudelka chce udržet TOP10, Sedlák touží po zlepšení

Třítýdenní pauza, přes dvacet dnů tréninků a udržování stávající formy. Po turné 4Nations přichází na řadu dvojice závodů v polském skokanském království a o posledním srpnovém víkendu se nejlepší světoví skokané utkají na umělé hmotě můstku Wielka Krokiew. S jakými ambicemi do Zakopaneho pojedou naši sportovci, jsme se zeptali třech českých reprezentantů na Velké ceně Lomnice nad Popelkou.

„S předchozím vystoupením jsem určitě spokojený,“ hodnotil první čtyři závody Borek Sedlák , jeden z pětice českého výběru pro polské závody. „A budu jen rád, když budu pokračovat v těchto výkonech a umístěních. Navíc nikde není psaný, že to musela být nejlepší umístění a že se to nemůže ještě zlepšovat,“ naznačoval své touhy pod lomnickým můstkem. „Cítím závodní formu a doufám, že to, co mi chybělo k těm nejlepším výsledkům, naleznu v Zakopaném,“ věří. „Už se tam těším, ten můstek mám rád. I když já to pořád beru jen jako přípravu před zimou, která je pro mě prioritou,“ dodává.

Po dalším zlepšení v Grand Prix toužil také Jan Matura. Na startovní listině však nakonec bude chybět, šanci v Polsku dostanou Lukáš Hlava a Jakub Janda. Matura na přelomu července a srpna dvakrát bodoval a dvakrát odešel bez bodů, takže se zdá, že uvízl na půli cesty. „Měl jsem pár velmi dobrých skoků, se kterými jsem byl spokojený, a očekával jsem, že celkově si těch bodů odvezu víc, protože v těch kvalifikacích se mi povedly dva pěkný skoky,“ řekl Honza v Lomnici. „Ale nakonec na to, s jakou formou jsem tam jel, nejsem úplně spokojenej s těmi body, co jsem si dovez.“

A proč přišel nezdar v závodě, když se zkušební pokusy dařily? „Některé skoky jsem pokazil, u některých jsem měl smůlu. Slabší chvilka vždy přišla ve špatný moment.“ Aniž tušil, že jej v nominaci nahradí jiní skokané, prozradil: „Chtěl bych formu konečně prodat i v závodě, vím, že výkonnost kolem toho 15. místa mám.“ Formu si však bude muset ještě podržet, minimálně do závěru GP.

Jakékoliv předpovědi odmítá naše nejžhavější želízko v ohni, česká jednička Roman Koudelka. „Nechci plánovat dopředu,“ brání se Roman, přesto prozradil: „Rád bych udržel TOP10.“ Věřme, že tuto pozici v Zakopanem skutečně obhájí.

*
Podrobnosti k závodům v polském Zakopanem připravujeme na neděli 24.8.

Foto: Borek Sedlák s českým týmem (zdroj: skijumping.pl)