Koudelka: Doufám,že budou výkony stoupat

Babiččina svíčková s šesti, to je nejoblíbenější jídlo Romana Koudelky. Na mistrovství si ho ale dopřát nemůže, ačkoliv návštěvu doma během volnějších dnů povolenou má. „Nevím, jestli by to bylo to pravý, svíčková s šesti před závodem, ale třeba by to pomohlo,“ zažertoval si Roman po středečním tréninku. Ani jako odměna „vypsaná“ nebyla, pokud by vyšel závod na velkém můstku. Motivace totiž Koudelkovi vůbec nechybí. Teď spíš hledá způsob, jak se nejvhodněji uvelebit při nájezdovém postavení. To bylo během tréninkových dnů tématem číslo jedna.

Zatím tvé výkony na velkém můstku nejsou uspokojivé…
Vůbec si nemůžu sednout do nájezdu, mám s tím strašněj problém a snažím se to vyřešit. Je to teď pátý pokus na velký můstku a zatím se to nedaří odstranit. Ale kvali je až zítra, závod pozítří, takže ještě je čas.

V čem by mohl být kámen úrazu? Přechodem ze středního na velký můstek?
Já si myslím, že jsou si ty nájezdy docela podobný, takže nevím, v čem by mohl být problém. Musíme si sednout ke kameře a uvidíme, co je špatně.

Nemůže to být třeba psychika, doléhající po tom sobotním závodě?
To už ne. Už se to zdá být v pohodě.

A odběhne ti občas myšlenka k té sobotě?
Neříkám, že jsem na ni úplně zapomněl, protože ten první skok mi v hlavě zůstane asi dlouho, ale já to teď v tréninku neřeším a snažím se hlavně myslet na ty problémy s nájezdovým postavením. Mysleli jsme s trenérem, že to včera (pozn. v úterý) bylo tou velkou mlhou, ale dneska to od prvního pokusu taky nebylo ideální. Skok od skoku je to ale lepší a lepší, tak já doufám, že budou výkony stoupat a že do závodu to už bude stoprocentní.

Foto: Roman Koudelka (autor: MiV)