Koudelka: „Šesté místo je zadostiučiněním!“

V letošní sezoně jej zabrzdilo zranění, přesto se dokázal vrátit včas, aby stihl olympijské hry v Soči a mistrovství světa v letech na lyžích na domácí půdě. A v závěru sezony patří i díky šestému místu z Harrachova jasně mezi nejlepší svěřence Davida Jiroutka. Po medailovém ceremoniálu, kterého se zúčastnilo šest nejlepších letců, vyzařovala z Romana spokojenost.

[b]Šance skákat byla v sobotu minimální, věděl Koudelka[/b]
V sobotním vyvrcholení individuálního klání letců měl ještě šanci zabojovat o lepší umístění. I když se neskákalo a Roman Koudelka zůstal na šesté příčce, čišelo z něj nadšení a pohoda. [i]„S šestým místem jsem spokojený, pro mě je to veliké zadostiučinění. Myslím, že jsem si prošel těžkým obdobím a doufám, že už to bude za mnou. Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. To se teď znovu potvrdilo a jen doufám, že teď už to bude jenom lepší,“[/i] řek spokojený ‚Koudy‘.

Zároveň přiznal, že nejspíš všichni aktéři závodu tušili, kam dnešní odkládaný závod spěje. [i]„Těžko už bych se dnes někam posouval, byl jsem se kouknout nahoře na věži a tam ten vítr byl skutečně špatný. S tím se nedalo nic dělat, takže já jsem výsledkem nadšený. Nervózní jsem nebyl, tam nebyla prakticky šance skákat, foukalo hrozně. Už jsem s tím byl tak nějak smířený, počítal jsem samozřejmě s možností, že se závod může ještě rozjet, ale na 99% už to bylo jasné.“[/i]

[b]Šampionát nekončí, v zítřejším klání má český tým velké ambice[/b]
Zítra je na programu ještě závod týmů, v němž by česká čtveřice mohla před domácím publikem dosáhnout zajímavého výsledku. Otázkou samozřejmě zůstává, co na to počasí. S Romanem jsme však přesto nakousli možnou sestavu českého družstva. [i]„Složení týmu pro zítřejší závod je spíše otázkou na Davida Jiroutka, my jsme se o tom mezi sebou nebavili. Ale zřejmě pojedeme v tom složení, v jakém jsme skákali teď. Ale v jakém pořadí, to netuším.“[/i]

[b]Sezona byla úspěšná, Koudymu pomohla i psycholožka[/b]
Roman zároveň potvrdil, že těžká sezona je pro něj osobně už teď úspěšná. [i]„Každý, kdo tu sezonu sledoval, tak ví, že úspěšná byla už jen tím, jak jsem se dal zdravotně do pořádku. Ty výsledky jsem nějak neřešil, ty přišly samy. Což bylo důležité, protože od začátku ledna do konce února jsem udělal strašný kus práce, který normálně dělám 4-5 měsíců. Velké poděkování určitě patří všem lidem, kteří se o mě starali. Jmenovitě paní psycholožce Sládečkové, která mi hodně pomohla,“[/i] prozradil čerstvě šestý nejlepší letec světa.

Foto: Roman Koudelka (autor: Michaela Vondrášková)