Koudelka: „Soutěž se pro mne vyvíjí dobře!“

Nepředvedl dva skoky, přesto vyhrál. Roman Koudelka se dnešním vítězným prvním kolem dostal opět do čela hodnocení Světového poháru. Výborné podmínky proměnil v precizní skok a protože jury krátce po konci prodlužovaného prvního kola odvolali další pokračování, mohl vedoucí muž oslavit zisk sta bodů. Pro Koudelku to znamená zároveň posílení sebevědomí před blížícím se Turné čtyř můstků.

Pro české fanoušky může být mírným zklamáním, že čerstvý držitel žlutého trikotu [b]Roman Koudelka[/b] nebude své výsostné postavení hájit hned v následujícím dílem SP v Rusku. [i]„Vzhledem k větru to byl těžký víkend, kromě toho jsem včera nepředvedl tak dobré skoky. Dnes jsem skočil naopak dobře a měl i trochu štěstí. Jsem velmi rád, že jsem vyhrál po Klingenthalu i tady, to je pro mě pozitivní vývoj. Teď budu mít krátkou přestávku a nepojedu do Nižného Tagilu. Místo toho jedu domů, abych se věnoval fyzickému i technickému tréninku,“[/i] prozradil svěřenec Richarda Schallerta.

Na druhém místě dnes mohl slavit Slovinec [b]Peter Prevc[/b]. [i]„Byl to velmi těžký závod. Měl jsem štěstí na vítr a také provedl velmi dobrý skok. Podíváme-li se na výsledky, je pro mě pozitivní, že se dnes odskákalo jedno kolo – ale ve skocích na lyžích se skáčí kola dvě a tak by to mělo také proběhnout,“[/i] potvrdil Prevc, že ani jeho netěší, že nemohl své postavení vybojovat ve férovějším klání.

To [b]Michael Hayböck[/b] mohl mít skutečnou radost, že konečně protrhl krizi druhých kol. Dosud totiž nosil nálepku skokana, který finálová kola neumí a končí většinou v poli poražených. [i]„Byl to pro mě úžasný víkend. Já jsem zvládl své skoky hlavně technicky, bylo to super. Zopakovat třetí místo je skvělé a opět to šlo i v obtížných podmínkách. Jsem rád, že nebylo druhé kolo, protože by to pak mohlo dopadnout všelijak. Teď pokračujeme tak trochu do neznáma. V Rusku totiž stále nevíme, co budeme moci očekávat.“[/i]

Zdroj: skispringen.com
Foto: Roman Koudelka (autor: Michaela Vondrášková)