Koudelka:Do Polska se těším kvůli atmosféře!

Roman Koudelka si odpoledne během tréninku znovu „zvykal“ na velký můstek poté, co týden před tím krotil mamuta v Harrachově. V podvečer si vyskákal vstupenku do pátečního závodu v Zakopanem. A přesto si večer našel čas, usedl k počítači a odpověděl nám na otázky týkající se zejména harrachovských letů, ale i nadcházejícího klání.

Poprvé jsi zažil lety na lyžích. Splnily tvá očekávání?

Musím přiznat, že jsem od letů čekal malinko víc. Rozdíl je sice velký, ale počasí nepřálo a kromě prvního skoku na mamutím můstku jsem si to v Harrachově vůbec neužil. Ale nedá se nic dělat, počasí se neporučí a doufám, že na letech v Oberstdorfu si to vynahradím!

Byl jsi zklamaný, když jury zrušila nedělní závod?

Zklamaný jsem byl spíš, že se neudělaly dva závody dopoledne, když bylo dobrý počasí, ale zase na druhou stranu o tom diváci nevěděli, tak by to vůči nim nebylo spravedlivý.

Jaký byl podle tebe největší harrachovský problém?

Problém byl, že nebyl dostatek předskokanů. Kdyby jich bylo víc, tak se určitě odskáče aspoň víc tréninkových skoků. Počasí taky nepřálo, ale překvapilo mě, jak byl můstek perfektně upravený, a o to víc mě mrzí, že jsem si na něm víckrát neskočil.

Kvalifikace vám, jako českému celku, vyšla, ale jednokolový závod už tak zdařilý nebyl. Máš pro to nějaké vysvětlení?

Velkou roli hrálo počasí a na mamutím můstku to dělá obrovské rozdíly! Ale to jsou prostě skoky na lyžích a nenaděláte nic.

Antonín Hájek prozradil, že se zpomaloval nájezd. Mohlo i toto ovlivnit průběh jediného závodu?

Tak to nevím, mně nepřišlo, že by se nájezd zpomaloval. Možná když jel Tonda ve zkušebním kole, tak měla stopa lepší skluz, ale na mě už hodně pršelo, a tak jsem nepoznal rozdíl mezi zkušebním a závodním kolem.

V sobotu sis stěžoval na české fanoušky, ale v neděli se nic nezměnilo…

Já se českým fanouškům ani nedivím. Myslím, že lístky byly zbytečně drahé a navíc mezi námi není nikdo jako Jakub Janda před dvěma lety, takže je ani nemělo co přitáhnout a navíc bylo strašný počasí.

Přijeli tě do Harrachova povzbudit tví blízcí? A byli pro tebe další motivací?

Přijelo mě podpořit hodně mých blízkých lidí. Byli tam rodiče, přítelkyně i kamarádi a určitě mi pomohlo, že tam byli, a chtěl bych jim za to poděkovat.

SP se po týdnu vrací na velký můstek. Těšíš se do Polska nebo je po loňsku Zakopane mezi českými skokany spíše tabu?

Tak do Polska se těším už kvůli té atmosféře, co dokážou polští fanoušci udělat! A že rok zpátky to tam nebylo zrovna růžový, se nedá nic dělat. Ty závody tady budou pořád a člověk na to nesmí myslet.

foto: Roman Koudelka (zdroj: skoky.net)