Kranjec: „Už se těším do Harrachova!“

[b]Robert Kranjec[/b] je zřejmě zpět v životní formě. Po matné první polovině sezony byl dnes již počtvrté za sebou na stupních vítězů, po dvou závodech v japonském Sapporu se mu stejně vedlo i v norském Vikersundu. Tam na mamutím můstku dokonce dnes zvítězil a již figuruje v TOP 10 pořadí SP. A před dalším leteckým víkendem v ČR je očividně v naprosté pohodě.

Letecký král je také po prvním víkendu letů na lyžích shodně první v pořadí této disciplíny společně s Gregorem Schlierenzauerem. A dá se očekávat, že aktuální mistr světa v letech právě z Vikersundu bude chtít zaútočit na čelní pozice i v Harrachově příští víkend. [i]„Vikersund je pro mě velmi zvláštní místo. Tady jsem vloni získal titul mistra světa a tento víkend skončil třetí a první, což je perfektní. Jsem moc spokojený a těším se na nadcházející víkend na lety do Harrachova,“[/i] zářil na tiskové konferenci skokan z klubu SK Triglav Kranj.

V Norsku zaznamenal největší úspěch své kariéry. Druhé místo bylo pro Němce [b]Michaela Neumayera[/b] životním výsledkem, nepočítáme-li vítězství v soutěži družstev v Kuusamu. Naposledy stál na pódiu v individuálním závodě před třemi lety doma ve Willingenu, jinak je spíše týmovým skokanem. [i]„Od prvního skoku mi vše vycházelo a lety jsem si mohl prostě užít. Dvakrát v kariéře jsem byl ve Světovém poháru třetí a nyní poprvé druhý. Nadále sním o vítězství ve SP, ale přinejmenším ve druhém kole jsem byl dnes nejlepší. Takže dneska jsem si tento výsledek plně zasloužil,“[/i] pochválil se šťastný Neumayer.

Mírné zklamání mohl pocítit dnes až třetí [b]Gregor Schlierenzauer[/b], pro něj však je asi jen otázkou času, kdy překoná historický rekord Mattiho Nykänena v počtu triumfů ve SP. Dnes své 47. vítězství do sbírky nepřidal. [i]„Jsem spokojený s dnešním výsledkem, i když to nestačilo na sedmačtyřicáté vítězství v mé kariéře. Je to největší můstek na světě a závod byl těžký. Moje dnešní skoky nebyly tak dobré jako včera. Udělal jsem nějaké chyby a měl nějaké problémy s načasováním odrazu. Ale celkově vzato to byl perfektní víkend.“[/i]

Zdroj: skispringen.com
Foto: Robert Kranjec (autor: Vendula Bittnerová)