Kubacki: „Vypadalo to, že pódium je pryč!“

Zdálo by se, že tomuto chlapíkovi sedí léto daleko víc, než zima. Polský skokan Dawid Kubacki se totiž v poslední době prezentuje výtečnou formou v letní Grand Prix, v zimní části sezony už tak nezáří. Potvrdil to i při posledním víkendu v Hakubě, kde získal 5. a 3. místo a v celkové klasifikaci LGP mu zatím patří čtvrtá pozice.

Kubacki dokázal, že když má formu, dokáže létat opravdu daleko. [i]„Po první sérii nedělního závodu se zdálo pódium být mimo můj dosah, protože jsem měl velmi velkou ztrátu na vedoucí závodníky, ve druhém kole jsem ale skočil dobře a byla tam šance skončit na stupních vítězů,“[/i] říká 22-letý skokan klubu TS Wisla Zakopane. [i]„Nicméně tento výsledek není uspokojivý. Především proto, že první skok nebyl dobrý a postoupit se mi podařilo i díky smůle druhých. První šestice měla velmi nepříznivé podmínky a neměla šanci na postup. Nebylo to moc spravedlivé,“[/i] pokračuje Kubacki.

[i]“Pokud jde o mé slabší skoky v prvních kolech, myslím, že to souvisí se stresem, který se mi nedaří kontrolovat na sto procent. A pak se dopouštím malých, ale významných chyb. Přesto se při každém dalším závodu snažím o zlepšení, pracujeme na tom s psychologem a to se projevuje na dobrých výsledcích,“[/i] zakončil aktuálně čtvrtý muž letní Grand Prix 2012.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Dawid Kubacki (autor: Vendula Bittnerová)