Lappi ukončil kariéru, u skoků však zůstává

Fin Arttu Lappi ukončil kariéru skokana na lyžích. Svět skoku však úplně neopouští. Lappi se narodil 11. května roku 1984 v Kuopiu. Tento milovník golfu a tenisu nahlédl do Světového poháru poprvé 1.3.2002 na domácí půdě v Lahti. Na počátku své kariéry byl odborníky považován za velkou finskou naději. Doma ve Finsku se mu také dařilo. Stal se několikanásobným mistrem své země. Bohužel na mezinárodní scéně nezaznamenal příliš zářných úspěchů. Mezi jeho nejhodnotnější výsledky patří zlato z týmového závodu na mistrovství světa a vítězství v závodě SP ve větrném Kuusamu.

Ač jej již nezdobí statut aktivního sportovce, pojem skoky na lyžích uslyší ještě často. Stal se členem rady, která se bude starat o rozvoj skoků na lyžích ve Finsku. O již bývalém skokanovi promluvil ředitel finského skoku na lyžích Ilkka Tiilikainen: „ Je skvělé, že můžeme v naší radě přivítat nového člena. A není to jen tak někdo, ale Arttu Lappi, jenž ještě nedávno skákal na můstcích celého světa. Je to naše velká posila.“

Kromě toho, že přijal členství v radě, se bude nyní věnovat také oboru, který vystudoval. Stane se právnikem v hlavním města Finska – Helsinkách.

Zdroj: skijumping.pl
Foto: Arttu Lappi (zdroj: skijumping.pl)