Maciej Kot: „Cítil jsem úlevu i radost.“

Neobvyklé problémy doprovázely úvodní klání letní Grand Prix mužů 2012. Organizátory ve Wisle zradila technika, když vypadlo osvětlení můstku. Nakonec jednokolový závod vyhráli s těsným rozdílem Slovinci před domácími Poláky a třetími Němci. Zástupci všech tří týmů se s dojmy z týmového závodu podělili na tiskové konferenci.

ROBERT HRGOTA: „Dnes už jsme skákali dobře ve zkušebním kole a chtěli jsme to v závodě zopakovat. Proto jsme s našimi výsledky spokojeni.“

MACIEJ KOT: „Skákat jako lídr týmu, ve čtvrté skupině, bylo ocenění mých dobrých skoků. Byla to pro mě čest, že mi trenéři důvěřují a věří v to, co dělám. Dnes se ale počítá týmový výsledek. Každý dal ze sebe všechno a jen málo chybělo do prvního místa. Mám radost z výsledků týmu. Ze své strany jsem udělal, co jsem mohl. Určitě nemůžu myslet na to, že jsem byl dnes nejlepší, zvedat na sebe tlak před zítřkem. Do zítřejšího závodu musím nastoupit klidně, tak jako do dnešního,“ řekl po tiskové konferenci Maciej Kot.

Maciej reagoval také na nepříjemnost způsobenou zradou techniky. „Když bylo rozhodnuto o zrušení druhého kola, cítil jsem mírnou úlevu i radost, protože jsem přesně nevěděl kdo vede a jaké máme ztráty. Teprve později jsem viděl výsledky. Rozdíl byl malý, byla to škoda, protože jsem věřil, že se nám podaří skočit dobře a bojovat o první místo. Druhá pozice je ale velmi dobré umístění na začátek sezony,“ připouští Maciej. „Ta situace se světlem mě nenaštvala. Byl jsem ještě dole, když zhasla světla. Byl jsem připraven skákat, pokud by závod pokračoval. Horší to měli ti, kteří už byli nahoře, čili prakticky tři první skupiny závodníků,“ řekl reprezentant AZS Zakopane.

RICHARD FREITAG: „Chtěl bych poděkovat všem lidem tady ve Wisle za to, že tak dlouho čekali. Měli jsme čtyři velmi dobré skoky a ani počasí nedělalo problémy. Chtěl jsem jen udělat ještě jeden skok. Ani ne tak kvůli výsledku, ale jednoduše pro sebe,“ prozradil dvacetiletý Freitag, který zatím zcela nezvládl přechod na novou kombinézu.

Zdroj: skijumping.pl, skijumping.de
Foto: Zástupci týmů na tiskové konferenci (autor: Sabina Línová)