Martin Höllwarth řeší neshody se svazem

Dvaatřicetiletý rakouský skokan Martin Höllwarth se nepohodl s vedením rakouského týmu a jako trest dostal distanc na dva víkendové závody Severského turné. Podle oficiálního vyjádření rakouského lyžařského svazu „svými výroky ovlivnil negativně klima uvnitř týmu.“ Proto se neobjevil v Lillehammeru a neuvidíme ho ani dnes v Oslu.

Martin Höllwarth se měl svými výroky údajně provinit proti řádu chování platnému pro všechny členy rakouského skokanského týmu. Blíže jeho provinění nechtěl ale nikdo komentovat. V prohlášení Svazu se píše pouze o tom, že „ohrozil cíle úspěšného družstva stanovené pro Severské turné.“

Ani Toni Innauer, šéf úseku severského lyžování, se nechtěl ke kauze vyjádřit konkrétněji. Jestli měly Höllwarthovy výroky co do činění s nominačními kritérii ale nedementoval. „Byla to shoda vícero faktorů,“ uvedl pouze Innauer a na otázku, zda Höllwarth ohrožoval pohodu týmu, dodal přímo: „Museli jsme z krabice vyjmout špatné jablko.“

Martin Höllwarth dostane ještě příležitost svoje výroky objasnit. „Jinak bude chybět i v Planici,“ zakončil Innauer. Jestli by to znamenalo konec Höllwarthovy kariéry, nechtěl posuzovat.

Za měsíc třiatřicetiletý skokan už nyní svých výroků lituje a ujišťuje, že se s Innauerem pokusí najít společnou řeč. „Byla to chyba a já se provinil pravidlům,“ sype si popel na hlavu, „v úterý budu mluvit s Tonim (Innauerem)“. Martin Höllwarth, jenž vždy býval fixním článkem rakouského reprezentačního družstva, měl určité neshody s novým pomocným trenérem Marcem Nölkem a tyto neshody si s ním chce také sám prohovořit.
„Chci být v Planici zase na startu. Marc a já jsme mezi sebou měli pár neshod, které si musíme vyříkat. Jsem přesvědčen, že to půjde.“ Přes svoje Kristova léta, do kterých v dubnu vstupuje, nemyslí Höllwarth ani náhodou na ukončení kariéry. „Nemám žádný problém s věkem,“ říká dvojnásobný otec, „tělesně mohu stále držet krok.“ Nevylučuje ani účast na mistrovství světa v Liberci 2009. „Teď mne nejdřív čeká pohovor s Tonim, abych viděl, jaké mám možnosti,“ ví, že ho čeká trochu jiné zápolení než na můstku.

foto: Martin Höllwarth (archiv)
zdroj: Der Standart