Matura: „Taková je forma…“

Jan Matura předvádí poslední dobou notně nevyrovnané skoky. Dnes si bohužel připsal jeden z těch horších. Na postup do závodu to ale přesto stačilo, Matura nakonec obsadil šestatřicáté místo. Dnešní den ale přesto nehodnotil špatně.

Přechod z téměř letních Almaty do dušičkového počasí ve Wisłe Matura příliš neřešil. „Na tom počasí tolik nezáleží, hlavně aby podmínky byly regulérní. Ale jestli je zima nebo prší, je vcelku jedno, na to jsme zvyklí z tréninku,“ nedělal si Matura z počasí hlavu. Dnešní podmínky hodnotil veskrze pozitivně: „Samozřejmě jsme v období, kdy je každý sebemenší poryv znát, ale na skokanský sport jsou ty podmínky regulérní.“ Královi bílé stopy roku 2013 nevadil ani měkčí sníh: „Tím jak pršelo a teploty jsou nad nulou, tak je samozřejmě dopad měkčí. Takže si na to závodníci musí dávat pozor, dá se to ale v pohodě ohlídat.“

Matura poslední dobou zažívá velké výkyvy výkonnosti, jaké jsou jejich příčiny? „Těžko říct, čím to je. Takhle je to celou sezonu, že jo. Jeden skok jsem do desítky patnáctky a pak jsem třicátý pátý, takže taková je forma. Dneska to tolik nešlo, hlavní je ale postup a zítřejší závod,“ dodal Matura. V dnešním tréninku se ukázal v nových brýlích, nadšený z nich ale příliš nebyl: „Dostali jsme je na zkoušku, ale sklíčko, které tam bylo, je poměrně tmavé. Takže v téhle tmě se to nedá, měnit je určitě nebudu.“ Cíl na víkend je jasný – předvést dva skoky jako v prvním kole v Kuopiu.

Foto: Jan Matura