Mazoch by se mohl vrátit ke skákání na lyžích

Jan Mazoch má reálnou šanci vrátit se ke skákání na lyžích. Oznámili to na tiskové konferenci v Krakově polští lékaři. Český reprezentant měl hrůzostrašný pád v sobotu 20. ledna v Zakopaném při závodu Světového poháru a vážné zranění hlavy dokonce chvíli ohrožovalo jeho život. Aktuálně se Mazochův stav zlepšil natolik, že by v tomto týdnu mohl být převezen do České republiky.

„Má reálné naděje, že bude opět skákat. Sám to chce,“ prohlásil před novináři ředitel nemocnice Marek Moskala. „Domů byl mohl být převezen ve středu,“ doplnil čerstvé informace lékař. „Je to jeden z možných termínů,“ potvrdil pro ČTK manažer skokana Jan Baier.

Jednadvacetiletý Mazoch byl několik dní udržován v umělém spánku, ale po probuzení se začal rychle zotavovat. Je schopen se sám pohybovat a hýbe bez omezení všemi končetinami. V České republice by ho měli převzít lékaři v pražské vojenské nemocnici ve Střešovicích.

Tiskové konference se měl podle polských médií zúčastnit dokonce také Mazoch, Baier to však dementoval. Před novináře předstoupili nakonec pouze lékaři, jejichž kolegové ve stejnou dobu Mazocha vyšetřovali.

Skokanův stav se razantně zlepšil přes víkend, podle mluvčí nemocnice Anny Niedzwiedzké jsou jeho reakce však ještě trochu zpomalené, což je zřejmě důsledek podávání tišících léků.

V případu se angažuje rovněž krakovská prokuratura, která vyšetřuje, zda pořadatelé neporušili zákon, když nechali závodníky skákat v těžkých povětrnostních podmínkách.

více se dočtete na Sport.cz

Foto: Jan Mazoch v polské nemocnici (zdroj: dziennik.pl)