Morgenstern: „Byl to pro mě skvělý víkend!“

Gregor Schlierenzauer se dnes na můstku Lysgardsbakken v norském Lillehammeru stal vítězem napínavého souboje skokanů a na pozávodové tiskové konferenci neskrýval hrdost a spokojenost. Na pódiu jej dnes doplnil domácí reprezentant Anders Fannemel a jeho týmový kolega Thomas Morgenstern.

[b]Gregor Schlierenzauer[/b] se v dnešním klání dostal na vedoucí pozici z druhého místa a porazil tak největšího soupeře z domácího výběru Anderse Fannemela: [i]„Zní to až neuvěřitelně, že jsem dosáhl už 41. vítězství v kariéře, protože si myslím, že ještě nejsem tak starý. Každopádně jsem velmi šťastný, moje rozpoložení obvykle na začátku sezóny není tak dobré. Je to fajn, neboť teď pocestujeme do Kuusama, kde jsou často velmi obtížné podmínky. Ale na ty závody se těším,“[/i] svěřil se se svými pocity čerstvý vítěz.

Tím, kdo dostával do varu především domácí publikum, byl v dnešním odpoledni [b]Anders Fannemel[/b]: [i]„Byl to pro mne fantastický den, kromě prvního pódiového umístění v individuálním závodu SP jsem mohl i vyhrát. Druhý skok nebyl tak dobrý jako ten první, cítil jsem se trochu pod tlakem, protože jsem skákal jako poslední. Jsem ale velmi spokojen s druhým místem,“[/i] prohlásil norský Viking před novináři.

[b]Thomas Morgenstern[/b] se třetím místem dostal do čela průběžného hodnocení SP a v příštím dějišti závodů ve finském Kuusamu tak oblékne žlutý trikot. [i]„Byl to skvělý víkend, ani jsem nečekal, že to bude takhle dobré. Tím jsem získal spoustu sebevědomí a dobrý pocit do dalších závodů v Kuusamu, kde půjdu do boje se žlutým trikotem,“[/i] řekl Morgnestern, který spolu se ‚Schlierim‘ jasně naznačil, kam až mohou sahat letošní ambice rakouského týmu.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Schlierenzauer s Morgensternem (autor: Michaela Vondrášková)