Německá smůla – Uhrmann si zlomil nohu

Německá reprezentace ve skoku na lyžích zažila v Sapporu šok – její největší opora Michael Uhrmann upadl v oficiálním tréninku a zlomil si kost v nártu. Mistrovství světa pro něj skončilo dřív, než začalo a odepsaný je i zbytek sezóny. Německým týmem jeho zranění hluboce otřáslo a zdá se, že jakékoliv pomyšlení na medili je v nedohlednu.

Dnešní první oficiální trénink na můstku Okurama nedopadl pro německé barvy dobře. Michael Uhrmann si zlomil jednu z kostí v nártu a už zítra odletí domů. Německý tábor se nachází v krizi.

„Je to extrémně hořké jak pro Michaela, tak obrovský šok pro celý tým,“ byla první slova trenéra Němců Petera Rohweina. „Je to strašná smůla, ale musíme se sebrat.“ dodal nepřesvědčivě.

Co se stalo? Při druhém tréninkovém skoku Uhrmann na hranici 131 metrů klopýtl a s výkřikem se zřítil k zemi. Všem bylo jasné, že to není dobré znamení. Následné rentgenové vyšetření potvrdilo německé nejhorší obavy – zlomený nárt. „Teď sedí na pokoji a je úplně zničený,“ informoval po vyšetření týmový lékař Christoph Rühl, „unikla mu obrovská šance na medaili.“


Foto: Michael Uhrmann – odnášen se zlomenou nohou (zdroj: skispringen.com)

Podle zpráv z lékařského týmu si zranění vyžádá minimálně tři měsíce léčení a to znamená také konec letošní sezony. Po návratu do Německa se má německá jednička podrobit dalším vyšetřením, které zjistí, zda bude muset být operována.

Před Peterem Rohweinem teď stojí ovšem nelehký úkol – sebrat zbývajících pět frustrovaných skokanů a dát je psychicky dohromady. „Musíme se dívat dopředu. Zbývající pětice má před sebou mistrovství světa a chceme přece podat co nejlepší výsledek.“ Vymazat svým svěřencům z hlavy to, že letos Němce provází smůla na každém kroku (zranění Neumayera, Uhrmanna i Schmitta před MS), půjde ale asi jen velmi těžko.

Zdroj: suedkurier.de
Foto: pád Michaela Uhrmanna (zdroj: skispringen.com)