Nešťastný pád zastavil Koudelku v rozletu!

Co čtvrteční tréninkové kolo to pád. První pád Dejana Judeže přihlížející vyděsil, ale druhý pád Romana Koudelky hodně zabolel. Nešťastný čtvrtek pro český skok, paradoxně na domácím můstku. Roman byl na rozdíl od Judeže převezen do nemocnice, odkud nepřicházejí příliš optimistické zprávy, co se jeho působení v dalších harrachovských klání týče.

Vyšetření Romana Koudelky na počítačové tomografii neprokázala žádná vážná zranění. Český skokan na lyžích ale zůstává po těžkém pádu v oficiálním tréninku nadále na pozorování v liberecké nemocnici. Dosavadní vyšetření neprokázala žádná zranění ani vnitřní krvácení, Koudelka přesto ještě během pátku podstoupí vyšetření na magnetické rezonanci, zejména proto, aby se dala vyloučit i další zranění či zhmožděniny. Na pozorování by mohl zůstat až 48 hodin.

Z toho vyplývá, že jeho start v pátečním závodě na můstku HS 142, kam je vzhledem ke svému postavení v průběžném hodnocení Světového poháru předkvalifikován, nepřichází v úvahu. O jeho případném startu v některém z víkendových závodů se rozhodne až na základě dalších vyšetření.

Pád Koudelky byl způsobem zřejmě chybným nastavením vázání. Špatně si utáhl závit u tyčky, která mu drží zezadu botu na lyži, tyčka pak vyjela ze závitu nahoru.

Připravujeme podrobnosti a komentář Davida Jiroutka.

Zdroj: tisková informace
Foto: Roman Koudelka (autor: Michaela Vondrášková)