Neumayer dostal Zlatou lyži, Ahonen dárek

Německé sdružení Ski každý rok odměňuje pozoruhodné úspěchy minulé sezóny. Největší poctou je pro členy sdružení Centers „Zlatá lyže“. Letošní ocenění obdržel skokan Michael Neumayer. Michael je bojovník, tvrdě pracuje pro svůj úspěch. Jeho hlavními rysy jsou disciplína a vzdálenosti sami o sobě, což mu umožňuje vždy realisticky zhodnotit situaci…

Když minulý rok, po pódiovém úspěchu v Garmisch-Partenkirschenu byl kandidátem na výhru Turné čtyř můstku, reagoval takto: „S dobrým skoky jsou místa v první desítce.“ Bylo to mnohem zábavnější, když v konečné klasifikaci T4M byl na třetím místě. Krok po kroku, a to i přes těžké zranění kolene se ocitá na světové špičce. První místo v životě – stupínek na mistrovství světa a osmá příčka v první desítce – tyto úspěchy mluví samy za sebe.

Ahonen dostal od Norů dárek

Janne Ahonen na konci své kariéry získal darem od norské lyžařské asociace jízdenku na luxusní výletní loď v norském Polar fiordach. „Víme, že Janne nebyl vždy spokojený s verdiktem a hodnocením norských soudců, ale tento výlet určitě zažene špatné vzpomínky. Letenka na trase Tromsoe-Kirkenes-Tromsoe pro celou rodinu je na neurčitou dobu, ale doufám, že ji Janne použije do roku 2018,“ říká manažer norského lyžařské asociace Clas Brede Brathen.

V tomto roce Tromsoe hodlá uspořádat zimní olympijské hry. „Pokud se Janne rozhodne zůstat v Tromsoe v tuto chvíli, samozřejmě bude speciálním hostem,“ řekl Bratřen. Norská lyžařská asociace zamítla návrhy na medaile nebo sochy skokana, protože „Ahonen je už ve sbírce mnohokrát“. Kromě toho se norští aktivisté domnívají, že Janne byl ve svém životě příliš mnoho na sněhu a málo u moře.

Brathen zdůraznil, že: „Pokud končí kariéru někdo, kdo toho tolik udělal a znamená pro skoky na lyžích jako Ahonen, nabídneme mu to, co bude mít ještě dlouho v paměti, jako jsou nádherné pohledy z paluby naší lodi, které jsou známé po celém světě.“

________________________________________________________________

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT.
Přečtěte si na Deniksport.cz rozhovor s Jakubem Jandou. Odpovídal nejen na otázky narážející na spolupráci s bývalým trenérem Vasjou Bajcem, ale také na vztahy mezi ním a reprezentačním koučem Richardem Schallertem. Interview, které připravil redaktor Sportu Martin Hašek, naleznete ZDE.

________________________________________________________________

Zdroj: sport.wp.pl, skijumping.pl
Foto: Michael Neumayer (autor: Michaela Vondrášková)