Nick Alexander plánuje olympijskou sezónu

Nicholas Alexander je asi největší talent amerického skoku v současnosti. Když mohl během letní Grand Prix skákat v TOP 30, rozhodl se, že to nevyužije a pojede závodit domů. A co ho vedlo k nevyužití výhody v LGP a závodění doma? Odpověď byla prostá. A sice co nejkvalitněji se připravit na olympijskou sezónu. Německá webová stránka skispringen.de položila ohledně budoucnosti Nicku Alexandrovi několik otázek. A Nick prozradil, co má v plánu.

Vyhrál domácí šampionát a momentálně je nejlepší v USA. Je to pro něj samozřejmě obrovské pozvednutí sebevědomí a určitě si bude dávat mnohem větší cíle ve Světovém poháru, než tomu bylo v loňském roce. A nevzhlíží pouze k SP, ale hlavně k letošním olympijským hrám, které se konají v sousedním státě.

Alexander si dává za cíl, aby složili kvalitní tým pro soutěž družstev a udělali co nejlepší výsledek. A co soutěž jednotlivců? Prý by rád skončil alespoň v jednom závodě mezi TOP 30. Což je určitě v jeho silách. Protože, jak zmiňuje v rozhovoru, měl velice kvalitní letní sezónu a příprava na zimní sezónu pokračuje výborně.

A co v budoucnu? Prý by chtěl být alespoň jednou v elitní desítce mistrovství světa. Jak je vidět, tak mladý Američan je velice skromný. Pokud bude na sobě pracovat, určitě to dotáhne daleko. Dle svých slov není před olympijskou sezónou totiž vůbec nervózní. Mohl by překvapit? Určitě. Na elitní patnáctku má.

Jak se nejspíš ptají každého skokana, tak i zde padla otázka na názor na nová pravidla FIS ohledně větrného vzorce. Alexander překvapivě reagoval pozitivně. Dle něj to zatím není úplně dokonalé, ale spravedlivější než dosud.

Jak je to vlastně s Nickovou popularitou? V USA jej téměř nikdo nezná. Ale proč? „Když v USA řeknete, že se věnujete skokům na lyžích, lidé se Vám vysmějí, anebo si pomyslí, že se tomu věnujete jako koníčku,“ připustil Nick. Nebylo to nic příjemného.

Nick by však rád udělal v USA jednu změnu: zpopularizoval skok. Bohužel skoky na lyžích nedosahují v USA takové popularity jako například baseball, basketbal, americký fotbal či hokej. A jak na to? Jedině najít skokana, který by se výrazně prosadil. Zvládl by to Nicholas Alexander?

Zdroj: sportplanet.at
Foto: Nick Alexander (zdroj: skijumping.pl)