Petice nepomohla, Janne na tiskovce plakal

Janne Ahonen ukončil aktivní kariéru a jeho fanoušci pláčí. Ale nejen oni. Ani Fin známý na závodech svou kamennou tváří se na tiskové konferenci neubránil dojetí, které ho zcela ovládlo. Nabízíme vám přepis jeho prohlášení z tiskové konference, kterou odvysílala finská televize MTV3 i přepis petice, kterou rozeslala skupina jeho fanoušků.

Prohlášení Janneho Ahonena z tiskové konference:

Rozhodnutí o konci kariéry mi už leželo v hlavě delší dobu a poslední sezónu jsem udělal tohle nelehké rozhodnutí. Motivace k závodění nikam nevyprchala, ale motivace a disciplína, která je potřebná k tomu, abych mohl tento sport provozovat na takové úrovni jako dosud nebyla taková, abych mohl pokračovat do další sezóny.

Mnoho ze sportovců si přeje, aby ukončili kariéru na vrcholu své sportovní výkonnosti a já doufám, že se mi tohle podařilo a považuji to za soukromý úspěch, že jsem takhle férově skončil.

Sport pro byl a vždycky bude velká záležitost, ale v životě je samozřejmě ještě spousta jiných věcí, na které se nyní s tímto rozhodnutím mohu koncentrovat. To nejdůležitější je pro mě teď moje rodina, která se v květnu rozroste o jednoho človíčka.

(dlouhá pauza, Janne pláče a jeden z mužů na tiskové konferenci ho objal, aby ho podpořil)

V tuto chvíli chci poděkovat svojí rodině, rodičům a dlouholetému trenérovi Arimu Saukko pro jejich nevyměnitelnou podporu, které se mi od nich dostalo od začátku mé kariéry dosud.

Také děkuji svým tréninkovým přátelům a skvělým lidem v Lahti, které jsem potkával během své kariéry. Vřele děkuji svým sponzorům a vám všem, kteří jste měli vliv na moji kariéru. Děkuji všem, kteří mě podrželi v dobrých i špatných okamžicích mé kariéry.

(zdroj text + obrázek: janne-ahonen.myblog.fr)

Překlad petice rozesílané skupinou Janneho fanoušků:

Milý fanoušku Janneho Ahonena,

Jak pravděpodobně víš, 26. března Janne Ahonen oznámí, zda ukončí svoji dlouholetou kariéru. Mnoho lidí, zvláště finská média si myslí, že odejde do důchodu. Ale my to nemůžeme akceptovat! Z prostého důvodu: Nemůžeme říci nashledanou nejlepšímu skokanovi všech dob!

Záměr tohoto emailu je ukázat Jannemu Ahonenovi, jak obrovskou podporu má ve světě. A pokud se rozhodne pokračovat do Vancouveru, bude to mnohem lepší.

O co tě žádáme, je, abys připojil svůj podpid na konci tohoto emailu a odeslal ho obratem co nejvíce lidem, které znáš.
25. března v deset hodin večer, bude email s podpisy odeslán Jannemu Ahonenovi.
Díky za podporu a spoléháme na tebe!