,,Průměrná“ sezóna Thomase Morgensterna

Thomas Morgenstern-fenomén sezóny 2007/2008, sezóny, v níž byl také velmi obletovaný skokan, si prožil na jeho poměry spíše průměrnou sezónu. A z všemi obletovaného skokana je rázem možná trochu opomíjený a zastíněný až třetí, čtvrtý muž do party. Úspěšnější sezónu zažil totiž z rakouského týmu jak vítěz Turné čtyř můstků a světový šampion Wolfgang Loitzl, tak i vítěz SP, SP v letech a Severského turné Gregor Schlierenzauer. Když ,,Morgi“ říkal, že je velmi rád, že zůstal křišťálový glóbus doma, v Rakousku, určitě nostalgicky vzpomínal na svůj loňský triumf a jak právě v tuto dobu držel trofej on.

,,Tato sezóna pro mě byla opravdu důležitou lekcí.“

Jak se sám Morgi hodnotil? ,, Sezóna pro mě nebyla perfektní. Začal jsem ji ve špatné formě a na konci jsem zase neměl potřebné štěsí. Časem je potřeba se postavit pevně na zem a ne se vznášet v oblacích,“ řekl Rakušan. ,,Teď vím, že je snadnější si poradit s nátlakem z vítězství, než s nátlakem z porážek. Ale právě prohry mě učinily silnějším – a to jak po sportovní, tak i po duševní stránce,“ tvrdil olympijský mistr z Turína.

Dá se Morgensternova sezóna 2008/2009 zhodnotit jako špatná?

I přes to, že ,,Morgiho“ výsledky byly často označované za nepovedené, mnozí skokané by si o ni mohli jen nechat zdát. Dosáhl 15-ti umístění do TOP10, 2 krát individuálně a 4 krát s týmem stál na stupních vítězů, a to ještě nepočítám týmový triumf na Mistrovství světa v Liberci, kde měl také reálnou šanci získat individuální medaili, ale neměl potřebné štěstíčko (skok neustál). Celková sedmá příčka v hodnocení SP je také výborným výsledkem. Sám Thomas přiznává, že přesto, že nebyla sezóna až tak povedená, špatná určitě také nebyla. Dojem neúspěchu dělá z těchto výkonů možná jen loňská životní sezóna dnes dvaadvacetiletého rakouského skokana. Vždyť právě v sezóně 2007/2008 ho zdobil nejen křišťálový glóbus, ale neuvěřitelných deset vítězství v sezóně. To už je však zapomenuto, ještě o tři vítězství více si totiž připsal letos jeho týmový kolega Gregor Schlierenzauer.

Po náročné práci přichází odměna

Teď má Thomas asi jako každý skokan v úmyslu si pořádně odpočinout, aby mohl s plně nabytými baterkami úspěšně načít chystající se olympijskou sezónu. Ale ještě před vrcholem nadcházející sezóny je tu pro fanoušky již očekávaná letní grand prix. Před povinnostmi na můstku však příjde zábava.. Thomas vyráží na několik dní společně se svou přítelkyní Kristinou do slunného Thajska.

Zdroj: skoki.sport24.pl
Foto: Thomas Morgenstern (autor: Michaela Vondrášková)