Pungertar: „Teď domů a potom hurá do Wisly.“

Nejlepší skokani světa mají za sebou první ostrý individuální start v letní části sezony. Po ženách se i muži spustili ze středního můstku v Hinterzartenu a výsledkem byl triumf domácích borců Richarda Freitaga a Andrease Wellingera na prvních dvou místech. Krásnou třetí pozici pak ukořistil mladý Slovinec Matjaž Pungertar.

[b]Richard Freitag[/b] zpříjemnil dnes všem německým fandům na Adlerschanze (HS 108) i doma u televizních obrazovek letní neděli. [i]„Je vidět, že pracujeme jako tým, i když někteří kluci skončili za svými možnostmi. Letní Grand Prix je však pro nás jen předehra před hlavní částí sezony. V podstatě se blížíme situaci z předešlé sezony, moc se toho před létem nezměnilo. Během druhého kola jsem předvedl dobrý skok, navíc jsem měl podporu větru. Když jsem se dostal vysoko do vzduchu, vzpomněl jsem si na včerejší Andreasův pád, takže jsem pak doskočil v mírném předstihu,“[/i] poznamenal šťastný vítěz a připomenul tak včerejší nešťastný pád Andrease Wanka v soutěži smíšených družstev, který dost možná nakonec třetí domácí tým stál boj o vítězství.

Německo mělo dnes dvojnásobný důvod k radosti, když Freitaga doplnil na stupních vítězů jeho mnohem méně zkušenější kolega [b]Andreas Wellinger[/b]. [i]„V závěru to bylo dobré. Náš tým má za sebou dobrý start, splnili jsme si naše předsevzetí. Dnes jsem ukázal dva nejlepší skoky tady v Hinterzartenu, ale je to jen začátek sezony a první zastávka na cestě k zimě nebo k Soči. Teď jedeme do Wisly a pak se rozhodne, kdo bude startovat v Courchevelu a Einsiedelnu.“[/i]

Poslední zástupcem na pódiu byl svěřenec Gorana Januse a jeden z talentů široké slovinské základny [b]Matjaž Pungertar[/b]. Třetí příčkou dosáhl na svůj dosavadní největší individuální úspěch mezi světovou elitou, nepočítáme-li vítězství v Kontinentálním poháru. [i]„Ukázal jsem dva dobré skoky, ale nečekal jsem, že po včerejším druhém mstě v mixech dokážu znovu vystoupat na bednu. Sice dnes víc foukalo, ale vítr byl pro všechny skokany stejný. Teď pojedeme na jeden den domů a potom hurá do Wisly,“[/i] připomněl sympatický Slovinec, že dnes oproti sobotnímu klání poprvé na startu sezony zazlobil skokany vítr, který občas přerušil plynulý průběh závodu.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Matjaž Pungertar (autor: Olga Maciejewska)