Radek Rýdl: „Na svěťák to není“

Na rozdíl od Romana Koudelky se bohužel ani neděle v Hinzenbachu nevyvedla Radku Rýdlovi. Druhý z českých reprezentantů i napodruhé neprošel z kvalifikace a po předčasném konci neskrýval frustraci. Jeho letní starty však ještě nekončí, stejně jako nevyprchává jeho víra ve správnost zvolené cesty!

Minulý týden jsi vidinu víkendu v Hinzenbachu vnímal pozitivně, teď už tomu asi tak není?

Není, tohle je prostě realita. Na svěťák to není, závodní skoky dobré nebyly. Na COC by to možná stačilo, ale tady je to už někde jinde.

Říkal jsi, že střední můstky máš naskákané víc, co tady selhalo?

Neselhalo extra nic, taková je teď úroveň, všechno je v plném tréninku. Změnit toho ještě musím hodně, hlavně na hraně, od toho se potom vše odvíjí. Věřím, že v zimě to bude vše jinak.

Závodil jsi tu i loni, jak bys tyto roky srovnal?

Výsledkově je to bohužel úplně stejné, ale vím, že teď toho máme za sebou v létě víc. Takže už koukám spíš na příští sezonu. Ve svěťáku tam sice posun vidět není, ale dovolil bych si říct, že v nižších soutěžích tam pokrok byl.

Dá se tedy říct, že máš problémy z nižších laviček?

Těžko říct, to bych zase neřekl. V závodech je to jiné a obzvlášť tady, svěťák je vždycky úplně úroveň.

Startovala zde skoro kompletní špička, jsi vděčný aspoň za to srovnání?

Je fajn to vidět, ale je to trošku depresivní…

Jaké tedy budou tvoje další kroky?

Hlavně neházet flintu do žita, budeme pokračovat dál. Příští víkend pojedu FIS Cup ve Villachu, což bude úroveň, kde si snad budu moct i normálně zaskákat. Doufám, že si tam trochu zvednu sebevědomí a pak tam budeme zůstávat i na trénink, takže to rovnou spojíme i se soustředěním. Do zimy pořád máme čas, ale je dobře, že jsme sem jeli, protože aspoň vidím, že jsem pořád v háji a musím na sebe dál tlačit a motivovaně jít dopředu.

Foto: Radek Rýdl (autor: Jan Štěrba)

4 komentáře/ů pro “Radek Rýdl: „Na svěťák to není“”

  1. Nejdůležitější je, že skokané věří trenérům. Teď ty skoky nevyšly, ale minule na velkém to občas ulétlo moc pěkně. Až se to srovná tak, aby byly všechny skoky vyrovnané, půjde to nahoru. To samé platí i o Holubovi. Občas to vyšije jak starý letec, ale následné pokusy zase nevyrovnané. Ale oba to mají v nohách. Depku by z toho mít neměli, SP je extra třída a je úplně nejvýše. A sám kolem sebe Radek i Beny vidí, že pokud se vyhne zranění, mají stále hodně času.
    Ve Villachu na malém bude FIS startovka rakouská a získat body nebude taky snadné. Ale stále chodíme v plavkách, do zimy je ještě prostor na spoustu práce, jistě ji celá repre využije a nezapomínejme, že jde pořád hlavně o testy.

    Redakci díky za pěkný rozhovor a za celkovou úroveň, která se stále výrazně zlepšuje. Tak jen vydržet!

  2. Upřímně, nevím jestli mne těší že zde byla otevřena diskuze. Až se o této stránce dozví nepřející část amatérských odborníků tak se to tu může zvrhnout v nepěknou podívanou… Ale přeji týmu skokanů ať se daří stále lépe!

    1. Asi by to chtělo diskurz zveřejnit až po odsouhlasení redakcí, v tom máte pravdu. Bylo by škoda, kdyby se to tu zvrhlo v urážky a nadávky. Amatérští „odborníci“ jsme všichni co fandíme skokům od tv nebo pod můstkem, spíše jde o to udržet slušnou lajnu. Ale nebudeme předbíhat, třeba nejsou fanoušci skoků jako ti fotbaloví… 🙂

    2. Rozhodně nejsme příznivci nějakých zásahů a zároveň lidem věříme, takže pro toto nyní nevidíme důvod. Každopádně, parametry mohou být upraveny v případě potřeby v podstatě ihned a v případě potřeby tak samozřejmě učiníme 🙂

Komentáře jsou již uzavřeny.