Roman Koudelka: „Budeme bojovat“

Rozporuplné pocity měl po dnešním závodě nejlepší z českých skokanů, Roman Koudelka. Zatímco v prvním kole ho potrápil boční vítr, druhý skok nevyšel dle jeho představ. Navíc se musel popasovat s nepříjemnou mlhou. Pojďme se podívat, co se Koudelkovi honilo hlavou po dnešním týmovém klání.

Problémy [b]Romana Koudelky[/b] v prvním kole pramenily z horších větrných podmínek: „Bylo to větrem, bohužel foukalo silně z boku a dole pak ten vítr nebyl vůbec žádný. Spíš naopak a ještě mi to odečetlo body, takže pro mě trošku nepochopitelný. Co se týče skoku, ten byl velice dobrý, povedený, ale bohužel je to i o štěstí,“ nekryl zklamání Koudelka. Ve druhém kole byl však problém opačný: „Bohužel jsem dal odraz o něco dřív a pak mi chyběly metry, ve druhém kole byly podmínky solidní, ale skok se zase nepovedl.“ S přicházející mlhou žádné problémy neměl: „Bylo to znát, ale pro všechny to bylo relativně stejné. Viditelnost nebyla taková, ale na to jsme zvyklí a problém jsem s tím neměl.“

U Koudelky jsou momentálně k vidění dvě změny – absence vousů a jiná přilba. Má to nějaký zvláštní význam? „Ne, vůbec ne, nic v tom není. Jen jsem byl líný se oholit a v Lahti už jsem se na to vykašlal, shodil jsem to až po MS. Co se týče helmy, tak tuhle jsem obdržel na svazu. Takže jsem byl rád, že jsem dostal novou,“ popsal estetické změny dnešní český finišmen. Atmosféra dnes opravdu příliš norská nebyla: „No já jsem z toho hodně překvapený, protože vlastně my skáčeme v Norsku a myslím, že je tu tak i 70% polských fanoušků. Pro Poláky asi úžasná atmosféra,“ žasnul Koudelka. Těší se tedy na plánovaný závod letní GP ve Frenštátu? „To je pro mě úplně nová informace, o tom nic nevím. Jestli to bude, je to pro nás jen dobře,“ říkal lehce zaskočeně lomnický skokan.

Cíl na zítřejší závod je jasný: „Hlavně abych trefil ty skoky, co dávám v tréninku a aby mi jednou za čas taky přálo štěstíčko,“ shrnul Koudelka. A jak by zhodnotil dnešní české umístění? „Dnes bylo na víc, ale bohužel se pořád plácáme kolem toho sedmého místa. Kdyby to jednou klaplo na to páté, tak by to bylo dobrý. V Poháru národů je to s Japonskem a Ruskem hodně vyrovnané. Ještě jsou družstva ve Vikersundu a Planici, kde se dá nahnat dost bodů, takže budeme bojovat,“ řekla odhodlaně na závěr česká jednička.

[i][b]Foto: Roman Koudelka [/b](autor: Jan Štěrba)[/i]