Roman Koudelka: „Motáme se v kruhu“

Jediným českým zástupcem v severských závodech je Roman Koudelka, jenž dnes v Oslu bohužel neúspěšně bojoval o postup do úvodního závodu RAW Air.

Nejprve se v našem rozhovoru ještě vrátil k hodnocení šampionátu v Planici, kde chtěl českým fanouškům ukázat světélko na konci tunelu:  To se bohužel určitě nepovedlo. Potvrdilo se, že zavřít se na jeden můstek a tam trénovat je nesmyslné. Už Zdeněk Remsa říkal, že zavřít skokany v Tatrách nemůžeme, protože se nikam neposunou,“ zhodnotila dlouhodobá česká jednička přípravu na šampionát. Nebylo alespoň výhodou takřka domácí prostředí? „ Určitě ne, tam už se to dostalo do stavu, kdy ty chyby jsou tak hluboko, že je hrozně těžké to zlepšit. Všichni se snažíme a chceme to zlepšit, ale trochu se už motáme v kruhu a vyhlížíme konec sezony“.

Čeká již tedy lomnický skokan na nového trenéra? „ Tohle je záležitost vedení, my musíme hlavně pracovat, protože tohle nepůjde změnit najednou. Je to běh na dlouhou trať,“ podotkl 57. skokan dnešní kvalifikace. Jeho cílem bylo také čerpat radost ze skoků, jde to momentálně vůbec? „ Radost se teď určite čerpat nedaří, dnešek mě opravdu mrzí. Takhle krásné počasí je tu málokdy, chtěl jsem si to užít a závodit každý den, což už se mi bohužel nepovede. Zítra půjdu aspoň do posilovny, ať trochu rozhýbu nohy a už budu vyhlížet neděli,“ uzavřel Koudelka. Snad to tedy v nedělním prologu bude už o dost veselejší skokanská básnička!

Foto: Roman Koudelka (autor: Jan Štěrba)