Roman Koudelka po dlouhém pátku ve Willingenu

Nejlepší českým skokanem pátečního dne byl podobně jako v celé sezoně Roman Koudelka. V kvalifikaci nakonec skončil dvacátý, čímž splnil povinnost a bez problémů se kvalifikoval do závodu. Po kvalifikaci nám poskytl rozhovor.

[b]Dnešní dlouhý den zakončený kvalifikací byl pro tebe v pohodě?[/b]
Jo, já byl dneska takový trochu dezorientovaný, nebylo mi úplně nejlíp a bojoval jsem tu s nájezdovým postavením. Věřím, že jsem si to vybral dneska a zítra už bude vše, jak má být.

[b]Nebylo nejlíp i zdravotně?[/b]
Zdravotně jsem se moc necítil, je možné, že na mě něco leze. Bývám málokdy nemocný, takže pevně věřím, že tohle byla jen dnešní slabost a zítra už bude vše v pohodě.

[b]S jakými očekáváními jsi přijel do Willingenu?[/b]
Hlavně bodovat, protože tohle je hodně zrádný můstek. Má dlouhý buben a každý poryv je strašně moc znát. Body budou úspěch a pak se uvidí. Hlavně si skoky užít a snažit se krok po kroku se zlepšovat.

[b]Bereš to jako generálku před blížícím se MS?[/b]
Vůbec ne, MS ani nevnímám. Já už jsem si letos své cíle splnil a myslím, že tam nejedu v roli žádného favorita, takže si to budu chtít užít jako každý jiný závod, jako třeba Turné. Pak třeba i výsledek bude dobrý.

[b]Dnes bylo nezvykle teplo a slunečno, bylo to znát v nájezdové stopě?[/b]
Stopa byla úplně normální, v tom nebyl žádný rozdíl. Mražení stopy tu mají, takže v tomhle problém vůbec nebyl.

[b]Loni jsi tu končil pádem, vzpomněl sis dnes na to?[/b]
O tom už ani nevím, protože to bylo na dopadu. Kdybych spadnul někde v letu, tak by to asi bylo jiné, ale takhle jsem na to ani nepomyslel.

[b]Co říkáš na nabitý program a konání kvalifikace až po závodě týmů?[/b]
Nám je to celkem jedno, ale ti závodníci, kteří neměli družstvo, tak ti tu museli čekat a určitě to pro ně bylo složitější než pro nás. Takhle to bylo dané, my s tím nic neuděláme. Na čtyři skoky jsme zvyklí, v tréninku skáčeme běžně víc.

[b]Jak by se daly tvé skoky opět posunout do top 10?[/b]
To už nezáleží jen na mě, ale i na počasí a všech vlivech okolo. Já budu věřit, že zítra budu mít lepší den. Po závodě se uvidí, na co to bude stačit.

[b]Pořád si užíváš skoky jako třeba na Turné?[/b]
Po letech v Oberstdorfu mě to trošku zlomilo, tam jsem začal cítit únavu a navíc mi lety moc nejdou, takže to bylo takový těžší, ale postupně se chuť vrací, což je důležitý. Teď je to časově docela nabité, ale takhle to je, na to se nemůžu vymlouvat. Věřím, že na MS se mi ta pořádná chuť zase vrátí a bude to dobrý.

Romanu Koudelkovi moc děkujeme za rozhovor a přejeme mu úspěšné pokračování Willingen Five.

[i][b]Foto: Roman Koudelka [/b](autor: Jan Štěrba)[/i]