Roman Koudelka: „Uvažoval jsem, jestli vůbec nastoupím“

Náročný den dnes prožil Roman Koudelka, kterého již od včerejška sužují zdravotní trable, a dokonce nebylo jisté, jestli nejlepší český skokan na lyžích do závodu nastoupí. Nakonec se tak stalo a Koudelka si mohl doletět pro další bodované umístění. Po závodě nám poskytnul rozhovor.

[b]Jaké jsou tvé pocity a hodnocení dnešního dne?[/b]
Pro mě velká spokojenost. Dneska jsem uvažoval, jestli vůbec nastoupím nebo ne a jsem rád, že jsem nakonec zvládnul bodovat. Noc byla trošku tvrdá a vůbec jsem nespal, proto jsem i vynechal zkušební kolo, abych ušetřil síly, a dvacáté šesté místo já beru. Před závodem jsem měl navíc kilo podváhu a musel jsem se dojídat banány. Bylo to dnes těžký.

[b]Byl tohle nejnepříjemnější moment sezony?[/b]
Určitě. Nemohl jsem nic, jen ležet, nebylo to jednoduchý. Jak říkám, hlavně jsem rád, že se podařilo bodovat. Druhý skok jsem sice hodně pokazil, zkoušeli jsme něco změnit, což teda úplně nevyšlo. Ale body tam jsou a to je důležitý.

[b]Dokázal sis aspoň trochu užít dnešní skvělou atmosféru?[/b]
Jo, ta byla super, je to velký rozdíl oproti třeba Lahti, kde je to takový mrtvý. Celkově v Německu vždycky přijde hodně lidí, ať je to Turné, tady nebo třeba Klingenthal. Skákat v tom je hezký.

[b]A co zítřek, s čím do něj půjdeš?[/b]
Věřím, že to bude o dost lepší. Hlavně zdravotně, a potom i výsledky budou o dost lepší. Za dané situace to bylo moje maximum. Teď hlavně musím dohnat spánkový deficit a doufám, že to pak bude lepší. Abychom i mohli pracovat na nějakých chybách, protože je těžké něco měnit, když se skokan necítí. Výsledek do dvacátého místa by byl super.

[b]Jak to vypadá s vašimi plány po víkendu, doma asi moc nepobudete?[/b]
Doma budeme jen v pondělí, v úterý už jedeme na MS, protože od středy tam máme tréninky.

[b]Problémy s nájezdovým postavením se podařilo nějakým způsobem dnes vyřešit?[/b]
Kdyby se to podařilo vyřešit, tak bych byl patnáctý a ne pětadvacátý, takže jak říkám, dnes nemělo cenu spekulovat, když je tělo rozhozené.

[b]Do dnešního závodu nenastoupil Lukáš Hlava, co bylo důvodem jeho diskvalifikace?[/b]
Nahoře neprošel s rozkrokem kombinézy, asi o dva milimetry mu to nedalo. Prostě pech, chodí se na hranici a bohužel to takhle dopadlo.

[b]V létě potkalo Čechy poměrně mnoho diskvalifikací, udály se potom nějaké změny?[/b]
Myslím, že zrovna my máme letos diskvalifikací celkem málo, jede se na milimetry a někdy to prostě nevyjde. Stačí, když se člověk špatně postaví a už to je. Ani v létě jsme těch diskvalifikací neměli nejvíc, v Rasnově to začali kontrolovat hodně přísně a nikdo s tím asi nepočítal, ani my bohužel ne. Ale takhle to prostě je, s tím nic neuděláme.

[b]Takže český tým je také na limitu, co se velikosti kombinézy týče?[/b]
Já moc na limitu nejsem, snažím se být spíš poctivější, protože pak jsem nervózní a moc mi to nepřidá. Takže se snažím mít spíš poctivou kombinézu a soustředit se jen na skoky.

[b]Jak to dnes vypadalo s podmínkami, zezdola se to zdálo celkem klidné?[/b]
Právě, že naopak dneska (smích). Co jsme se bavili s Tondou Hájkem, tak podmínky se tam dost mění, i když to není vidět. Doplatili na to třeba Leyhe a Eisenbichler, kteří mohli útočit na celkové vítězství. Ale myslím, že tady umí foukat o dost víc a na to, že jsme ve Willingenu, tak je to asi relativně klidný.

Romanu Koudelkovi děkujeme za rozhovor a přejeme mu ve zdraví prožitou noc před nedělním willingenským závodem.

[i][b]Foto: Roman Koudelka [/b](autor: Violeta Marchowska)[/i]