Schlierenzauer: „Byl to fantastický víkend!“

V podání Rakouska a Německa opravdu nemohlo jít o podařenější víkendový program SP. Klima ve švýcarském Engelbergu skokanům německy mluvících zemí svědčí, důkazem toho budiž i nedělní výsledky. Prvního [b]Gregora Schlierenzauera[/b] na stupních vítězů doplnil jeho krajan Andreas Kofler a německý mladík Andreas Wellinger.

Schlierenzauer po souboji se svým týmovým kolegou opět navýšil počet vítězství ve SP a právě s ním si skoro vyměnil pozice ze sobotního klání, kde Kofler vyhrál, kdežto ‚Schlieri‘ byl až třetí. [i]„Byl to fantastický víkend, je skvělé stát dvakrát po sobě na pódiu. Úroveň byla dnes opět velmi vysoká, ale měl jsem štěstí. Žlutý trikot je určitě dalším hnacím motorem, dává mi sebevědomí a přesvědčení, že jsem na správné cestě,“[/i] řekl po skončení závodu nový lídr průběžného pořadí SP.

[i]„Jsem rád, že jsem během jediného víkendu získal 180 bodů. Samozřejmě je pro mě důležité, že jsem v obtížných podmínkách dokázal skočit dva dobré pokusy a být tak mezi nejlepšími. A jako každý skokan se těším na Turné,“[/i] zaznělo z úst druhého muže dnešního pořadí [b]Andrease Koflera[/b], který po závodech v severní Evropě dokázal v dalších čtyřech podnicích vždy vystoupat na stupně vítězů.

Němec [b]Andreas Wellinger[/b] zažívá snový vstup mezi dospělé. Ve své první sezoně ve Světového poháru zažil v neděli v Engelbergu již podruhé radost z pódiového umístění a celkově přeskočil obhájce trofeje Bardala. Nora odsunul Wellinger na páté místo hodnocení SP. [i]„Je to moje první sezona ve SP a je neuvěřitelné, že už jsem stál podruhé na stupních vítězů. Můj dnešní druhý skok délkově nejlepší, který jsem tady v Engelbergu předvedl. Dobře jsem využil podmínek ve druhém kole. Zůstávám však nohama na zemi a těším se na Turné čtyř můstků. Nakonec nemám co ztratit,“[/i] prohlásila nová německá kometa na skokanských můstcích.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Michaela Vondrášková)