Schlierenzauer: „Jsem šťastný vítěz.“

Gregor Schlierenzauer si v Harrachově doskočil již pro své 36. vítězství v závodech Světového poháru a vyrovnal se tak legendě skokanského sportu, Janne Ahonenovi. Šťastní byli po pátečním závodě také 2. Daiki Ito a 3. Anders Bardal, který vystoupal na pódium v České republice vůbec poprvé.

Anders Bardal: Je to jeden z dalších dobrých dnů jako minulý víkend v Lillehammeru, protože jsem na tom byl docela dobře. Dnes se mi povedly dva dobré skoky. Mohl jsem zabojovat víc o vítězství.


Foto: Anders Bardal

Daiki Ito: Pro mě to byl také skvělý den. Dnes to bylo trochu složité s větrem, snažil jsem se soustředit na svůj skok. Teď už myslím na zítra a na neděli.


Foto: Daiki Ito

Gregor Schlierenzauer: Dnes jsem velmi šťastný a spokojený. Je to milník, 36 vítězství ve Světovém poháru. Je to pro mě úžasné být na tom stejně jako Janne Ahonenen. Dnes to pro mě nebylo jednoduché, jsem šťastný vítěz. Těším se na sobotu a na neděli. Nebyl jsem nervózní, byl jsem velmi soustředěný na svůj výkon. Někdy mám trochu malý problém s můstkem. Druhé kolo nebylo tak dobré, jako to první. Jednoduše jsem měl špatný vítr, proto bylo pořadí velmi těsné. Ale jsem velmi spokojený, je to dobrá výzva pro budoucnost a správná cesta pro další závod, těším se.

Fotogalerie skoky.net nejen z Harrachova

Foto: Gregor Schlierenzauer (autor fotografií: Michaela Vondrášková)