Schlieri chce zakončit kariéru zlatem ze Soči

Během letošní letní Grand Prix se zatím divákům nepředstavil, místo závodění se věnuje intenzivnímu tréninku. Připravuje se na Soči. Gregoru Schlierenzauerovi chybí k absolutnímu vrcholu jeho sportovní kariéry už jen jedno – zlatá olympijská medaile. Poté by dosáhl všeho, co chtěl. Dokonce by pak mohl s klidem ukončit kariéru, jak sám řekl.

[b]Konec kariéry možná už po Soči, tvrdí Schlierenzauer[/b]
Gregor Schlierenzauer vyhrál téměř vše, co může vyhrát skokan na lyžích. S 50 triumfy v závodech Světového poháru je považován za nejúspěšnějšího skokana všech dob, ale jeden úspěch doposud nezískal – zlato na olympiádě. V Soči se bude skákat v únoru příštího roku a hvězdný Rakušan se v současnosti pilně připravuje. [i]„Ve své kariéře jsem se momentálně dostal do bodu, kdy jsem vyhrál Turné a mám nejvíce vítězství ve Světovém poháru. Olympijské zlato je pro mě nyní vše. To je skutečná výzva. Soči je pro mě hnací silou,“[/i] řekl Gregor Schlierenzauer v rozhovoru pro rakouský deník ‚Kurier‘.

Jak dále prozradil, vítězství v závodech SP mají vyšší hodnotu, ale olympijské zlato je nezbytné pro dokonalou kariéru. [i]„Chtěl jsem tím říci, že zlatá medaile se může povést jednou za život, vyhrát závod ve SP je zase méně pravděpodobné. Olympijský vítěz je král, s největším počtem vítězství ve Světovém poháru se ale automaticky stáváte císařem,“[/i] poznamenává Schlierenzauer. Je docela možné, že 23-letý Rakušan pověsí skočky na hřebík po zimních olympijských hrách. [i]„Možná skončím po Soči, chci každopádně svou kariéru ukončit vítězně. Nepočítám s tím, že budu skákat do pětatřiceti. A víte, co se říká: Končit se má na vrcholu!,“[/i] nepotvrdil ani nevyvrátil možný blížící se konec své hvězdné kariéry usměvavý ‚Schlieri‘.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Gregor Schlierenzauer (autor: Vendula Bittnerová)