Sebastian Colloredo: „Nikdy se nevzdáváme“

Italští skokani na lyžích v letošní sezoně pod novým trenérem Lukaszem Kruczkem zaznamenali vzestup formy. Daří se především Bresadolovi, Insamovi a Colloredovi. A právě posledně jmenovaný nám během norského turnaje RAW Air poskytl rozhovor nejen o sobě, ale také o italském skoku jako celku.

[b]Po dlouhé době se účastníte také závodů družstev, jaké je být zpátky?[/b]
Samozřejmě je to pěkné, ale nejen být v závodě ve čtyřech, ale i celkově pro tým. Být na hotelu a celém turné spolu, to opravdu zlepší atmosféru v týmu.

[b]Nacházíme se na novém turnaji RAW Air, co na něj říkáte?[/b]
Ano, je to zábava, sice trochu delší než obvykle, ale určitě je to dobré. Máme totiž mnoho šancí na daleké skoky a zisk dobrých výsledků.

[b]Jak byste ohodnotil dosavadní průběh sezony?[/b]
Určitě jako tým rosteme. Začali jsme s novým trenérem letos od nuly. V létě jsme začali v závodech FIS Cupu a pak jsme se přesunuli do Kontinentálního poháru, kde jsme udělali několik dobrých výsledů včetně několika stupňů vítězů. Postupuji krok po kroku a doufám, že se mi na tato umístění podaří dosáhnout i ve Světovém poháru.

[b]V Innsbrucku jste letos doskočil až na deváté místo, je to jeden z největších úspěchů vaší kariéry?[/b]
Ano, to byl z mého pohledu první signál, že pracujeme opravdu dobře. V dalších několika letech ještě budeme v elitní desítce mnohokrát.

[b]V létě 2014 jste změnil telemarkovou nohu, jaký to mělo důvod?[/b]
Mohla za to moje letová pozice. Pokaždé jsem totiž letěl hodně k levé straně, a když jsem ještě vykročil levou nohou do telemarku, byl jsem opravdu hodně blízko mantinelu. Takže jsem začal vykračovat pravou nohou a díky tomu se můžu dostat zpátky doprostřed můstku.

[b]Jaké jsou vaše cíle do další sezony, nechybí vám už trochu motivace po několika slabších letech?[/b]
Určitě ne, doufám, že mě čeká ještě hodně skokanských závodů. Myslím, že naše práce se teprve začíná projevovat a hlavně myslím na Olympijské hry, to je můj hlavní cíl, na kterém pracuji.

[b]Jak to vypadá se skokem na lyžích v Itálii?[/b]
Jak jsem říkal, pomalu rosteme. Letos je to první krok a myslím, že dáváme správný signál všem lidem v Itálii, že věříme skoku na lyžích, pracujeme tvrdě den co den a nikdy se nevzdáváme.

Nejlepšímu italskému skokanovi poslední dekády děkujeme za rozhovor a přejeme mu splnění všech jeho (nejen) sportovních cílů.

[i][b]Foto: Sebastian Colloredo [/b](autor: Jan Štěrba)[/i]