Sedlák: Jednou nahoře, jednou dole

Když se konal předposlední závod Letního Grand Prix 1.10.2010 v Liberci, nastupoval Borek Sedlák před domácími fanoušky jako nový „lídr“ českého týmu. Bohužel tíhá okamžiku Borka trochu srazila a jeho nepovedený skok jej i po diskvalifikaci Poláka Kubackého poslala na zakleté 31. místo. Při tomto smutném okamžiku jsem měl možnost s Borkem udělat krátký rozhovor.

Jak bys zhodnotil dnešní 31. místo, docela smůla, že?

Je to smůla, bohužel. Ještě jsem se s Davidem o skoku nebavil. Bohužel i takovéhle dny jsou. Člověk je jednou nahoře, jednou dole. Bohužel jsem dneska skákal asi po třech týdnech, takže jsem se na můstku moc necítil. Bohužel to beru tak, jak to je. Teď se budu koncentrovat na další závody, ale hlavně na zimní sezónu.

Co si myslíš o podmínkách na můstku? Zvláště v prvním kole, kdy závodnici skákali velice málo?

Myslím si hlavně, že to bylo velice neatraktivní pro diváky. (smích) Já jsem nijak ten závod nesladoval. Soustředil jsem se hlavně na svůj výkon. Slyšel jsem ale, že několik kluků skočil okolo 113 metrů a myslel jsem si, že to bude později taková postupová meta. A to se bohužel později i ukázalo a chyběl mi k tomu necelý bod. (Borek skočil 112 metrů a chybělo mu přesně 0,4 bodu k postupu – pozn. Autora).

Kdybych se měl vrátit zpětně k minulé sezóně. Jaké sis přivezl pocity ze ZOH ve Vancouveru, kde jsi působil v roli „asistenta trenéra“?

To je velice těžká otázka. (chvíli přemýšlí) Snažil jsem se hlavně načerpat tu atmosféru Olympiády. Skončil jsem úplně na jiné pozici, než jsem čekal. Poté jsem to bral tak, jak to je. A určitě to byla pro mě motivace vzhledem k další Olympiádě, kde se už budu snažit být jako závodník.

Ve své podstatě sis Olympiádu užíval?

Dá se to tak říct. Snažil jsem se hlavně klukům pomoct, protože to byla ve finále moje funkce. A ve své podstatě jsem si ji užíval.

Jak bude vypadat Tvoje příprava na zimní sezónu a následně i na Mistrovství světa v Oslu?

Pokud si pamatuju, tak ještě dnes večer odjíždíme na závod do Klingenthalu (Borek odpovídal dne 1.10.2010 tedy den před kvalifikací v Klingenthalu – pozn. Autora). Další týden pak následuje Mistrovství republiky v Itálii. Poté bude následovat hodně silová příprava, která bude probíhat až do listopadu a potom se pojede už na první „svěťák“.

Plánujete s trenérem, že pojede už na první závody do Kuusama?

Tak to nevím. S Davidem (trenér A-týmu Davidem Jiroutkem – pozn. Autora) jsem se o tom ještě nebavil, ale myslím si, že začneme až v Norsku v Lillehammeru a tam se vlastně vyberou ti, co budou objíždět Světový pohár.

A poslední otázka. Jak to vidíš do budoucna se svojí účastí na Zimní Olympiádě v Sochi?

V takovéhle době se snažím jít vždy rok před sebe, ale myslím si, že není vůbec nereálné, abych se Olympiády v Sochi zúčastnil jako závodník.

FOTO: skijumping.pl