Skoky na lyžích v olympijském parku na Letné

V Praze na Letné otevřel své brány olympijský park, který nabízí zajímavý program pro všechny příznivce zimních sportů. Na své si přijdou i fanoušci skokanů na lyžích. Připraven je malý skokanský můstek a výstava skokanského vybavení. Do olympijského parku zavítají také legendy českého skoku.

Skoky na lyžích jsou sportovní odvětví, které má své významné místo v dějinách československého olympismu. Jistě není bez zajímavosti, že vůbec první zimní olympijskou medaili pro zemi v srdci Evropy získal skokan Rudolf Burkert. Jednalo se o bronz v St. Moritz. Také první zlatou medaili vybojoval skokan na lyžích. V Grenoblu v roce 1968 se o její zisk postaral Jiří Raška.

V rámci olympijského parku na Letné bude pro fanoušky připravena výstava, která připomene všechny medailové úspěch československých skokanů na zimních olympijských hrách. Návštěvníci si budou moci prohlédnout mnoho zajímavých artefaktů skokanské výstroje (lyže, vázání, přilby či kombinézy) z doby minulé i současné. Nejzajímavějšími exponáty budou lyže Jiřího Rašky, na kterých si doskočil pro olympijské zlato, startovní číslo Dalibora Motejlka, ve kterém startoval coby předskokan na ZOH v Grenoblu 1968 či lyže, na kterých vytvořil Antonín Hájek český rekord.

Skokanští příznivci se mohou těšit také na zajímavé hosty, mezi kterými nebude chybět Zdeněk Remsa, trenér olympijského vítěze Jiřího Rašky; Jiří Parma, mistr světa z roku 1987 nebo Dalibor Motejlek, držitel světového rekordu z roku 1964.

V neposlední řadě bude připraven můstek K-4, na kterém se představí mladí skokané z Harrachova a Frenštátu. Navíc se na tomto můstku 12.2. uskuteční jedna z kvalifikací na benefiční závod Jakuba Jandy.

Vedle skoků na lyžích si v olympijském parku můžete vyzkoušet bruslařský a běžecký okruh s biatlonovou střelnicí. Areál bude otevřen od 7. 2. do 23. 2. 2014 vždy od 9:00 do 22:00 hodin. Více informací o olympijském parku najdete na oficiálním webu olympijskypark.cz.

Foto: Můstek K4 v olympijském parku na Letné (autor: Petr Hybský)