Špička SP optimistická před víkendem

Ačkoli dnešní sportovní program padl za oběť nepříznivému počasí, večerní tisková konference se uskutečnila dle plánu. Na dotazy novinářů odpovídala elitní trojice posledního ročníku Světového poháru, tedy Severin Freund, Peter Prevc, Stefan Kraft. Navzdory stále nepříliš uspokojivému stavu můstku se sálem před víkendem nesl spíše optimismus.

[b]Stefan Kraft[/b] si rakouskou přípravu na nový ročník pochvaloval. [i]„Léto bylo hodně dlouhé, pracovali jsme opravdu tvrdě, hlavně mimo můstek. Zkoušeli jsme i jiné sporty, například hokej, což byla skvělá týmová aktivita“,[/i] přiblížil minulý vítěz Turné čtyř můstků. Jak je u rakouských skokanů tradicí, zkoušely se také různé novinky ve vybavení. Situaci kolem počasí Kraft černě nevidí: [i]„Samozřejmě je velice neobvyklé, že můstek není připraven při našem příjezdu, ale myslím, že je to nejlepší řešení. Myslím, že závody uvidíme, snad pomůže i štěstí a nižší teploty,“[/i] nastínil možný scénář víkendu Kraft.

[b]Peter Prevc[/b] byl nejprve dotázán na rivalitu se Severinem Freundem v posledních letech. [i]„Ano, na Mistrovství světa a Olympijských hrách v letech 2013 a 2014 to mezi námi bylo opravdu těsné, ale většinou jsem měl štěstí já. Letos v Planici jsem létal o něco lépe než Severin, ale nakonec to nestačilo. Se Severinem máme každopádně velmi speciální vztah,“[/i] popsala největší slovinská naděje nadcházející zimy. Prevc poukázal na fakt, že jeho rozlet zatím nikdy nepřibrzdilo zranění, v čemž by samozřejmě chtěl pokračovat i po zbytek svého skokanského života. V Klingenthalu bude startovat i mladší bratr Domen, Peter to ale jako nic tak velkého nevnímá: [i] „Vlastně je to jen další skokan, na kterého si musím dávat pozor. Ale jinak je samozřejmě skvělé, že tu je. Poslední závod Kontinentálního poháru tady v Klingenthalu vyhrál, takže jeho forma je opravdu skvělá,“[/i] uzavřel Prevc.

Nejvíce pozornosti se dostávalo [b]Severinu Freundovi[/b] jakožto obhájci celkového prvenství ve Světovém poháru. [i] „Nemyslím, že tato pozice něco mění, i když je pravda, že to byl hlavní cíl mé kariéry. Motivace do nové sezony mi nechybí, vždyť třeba v Klingenthalu se mi v posledních letech nevedlo, což bych chtěl tento víkend změnit,“[/i] míní Freund. Kromě Turné čtyř můstku je pro německého skokana důležitým cílem také obhajoba titulu leteckého šampiona: [i]„Přijde mi, že Mistrovství světa v letech je trochu opomíjeno ve srovnání třeba s Turné, ale jsem přesvědčen, že to bude velká akce. Zlepšit se na Turné je ale tuto zimu prioritou,“[/i] popsal své ambice Freund. A jak vidí šance na uskutečnění víkendových klání? [i] „Jsem přesvědčen, že závody uvidíme, zdejší organizátoři nepochybně udělají maximum. Je ale důležité si uvědomit, že jde pouze o jeden týmový a jeden individuální závod, které sezonu nedělají. Dobrý start je ale rozhodně důležitý!“[/i]

[b][i]Foto: Tisková konference v Klingenthalu[/b] (autor: Jan Štěrba)[/i]