Stoch: „Cítím se skvěle, byl to úžasný den!“

S napětím očekávala široká skokanská veřejnost čtvrteční boj o medaile na velkém můstku v Predazzu. A fanoušci viděli drama až do posledních skoků, byť na stupních vítězů nebyli k vidění největší favorité. Cenné kovy dnes putují do Polska, Slovinska a Norska. Novým mistrem světa je Kamil Stoch, nástupce legendárního Adama Malysze.

[b]Kamil Stoch[/b] jen potvrdil pověst skokana, který umí famózně skákat s větrem do zad, který dnes prakticky po celý závod vál nad můstkem. Posledním skokem soutěže si zajistil zlatou medaili a po nervy drásajícím klání řekl: [i]„Zpočátku mne ovládly emoce a musel jsem je ze sebe dostat. Teď už jsem v pohodě, jsem zase nohama na zemi. Ale byl to nádherný den, cítím se skvěle! O zisku medaile jsem byl přesvědčený až v momentě, kdy se výsledek objevil na světelné tabuli. Dnes jsem předvedl výborné skoky, ale nebyl jsem si jistý, na co to bude stačit, neboť jsem slyšel, že skokani přede mnou skákali také daleko. Měl jsem jen v hlavě, že pokud předvedu stoprocentní skoky, bude to dobré. Zpočátku se mi trochu zvedal žaludek z nervozity, ale po závodě na středním můstku jsem se naučil, jak se s tím vypořádat, na co se zaměřit. A vyšlo to!“[/i] Kamil Stoch poté ještě dodal, že se mu velmi líbila atmosféra pod můstkem, která dnes díky velkému přílivu polských fanoušků byla srovnatelná s tradičně bouřlivými závody v Zakopanem nebo Wisle.

Medaile poputuje i do Slovinska, po bronzu ze středního můstku přidal dnes druhý nejcennější kov do své sbírky [b]Peter Prevc[/b]. Mladý skokan ještě může svou sbírku ‚vyšperkovat‘ v sobotním týmovém klání, už teď ale může být se svým italským vystoupením nadmíru spokojen. [i]„Dnes jsem skutečně spokojený, dokázal jsem si, že se v dalších závodech mohu jen zlepšovat. Když jsem se ze záznamu podíval na můj první skok, byl jsem v tu chvíli jednoduše šťastný!“[/i] prozradil dvojnásobný medailista z Predazza.

I na norskou ekipu zbyla ‚placka‘, velmi se z ní radoval [b]Anders Jacobsen[/b], který se plnohodnotně vrátil do kolotoče SP na Turné čtyř můstků. Norský skokan vybojoval druhý cenný kov v kariéře. [i]„Nyní můžu říct, že návrat ke skokům byl naprosto správným rozhodnutím. Po skocích se mi stýskalo, když jsem dlouhou dobu sledoval závody jen v televizi. Letošní sezona je pro mne působivá, vše šlo znovu dobře. Před závodem bylo možná 15 skokanů, kteří mohli myslet na pódium,“[/i] vzpomněl Jacobsen i na moment, kdy se rozhodl vrátit se na můstky. A to se koneckonců dnes vyplatilo.

Zdroj: skijumping.pl, skispringen.com
Foto: Kamil Stoch (autor: Michaela Vondrášková)