Tande: „Dobrý výsledek jsem očekával!“

Dvě očekávaná jména a jedno velice překvapivé. Takové bylo složení prvních stupňů vítězů sezony 2015/2016. Na pozávodní tiskové konferenci hýřili Daniel-Andre Tande, Peter Prevc i Severin Freund optimismem. Aby ne, vždyť pro všechny to byl takový úvod sezony, který si přáli ještě před jejím startem. Nejvíce úsměvů rozdával dle očekávání norský vítěz, který ukázal, že sebevědomí mu nechybělo již před nedělním závodem.

[b]Daniel-Andre Tande[/b] se teprve podruhé ve své kariéře protlačit do elitní desítky a rovnou na stupínek nejvyšší. Laťku si ale nastavil vysoko už v létě: [i]„Léto mi vyšlo skvěle a hlavním cílem do zimy bylo především pokračovat v letních výkonech. Po závodech tady a v Norsku jsem věděl, že mé skoky jsou hodně dobré a očekával jsem dobrý výsledek, třeba do 10. místa. V to jsem doufal, ale výhra je pro mě něco úžasného,“[/i] popsal své pocity pokračovatel Anderse Bardala v roli norského lídra Světového poháru. A co si myslí o norském týmu jako celku? [i]„Včera jsme měli velkou smůlu, myslím, že kluci ještě neukázali své maximum. Byl to teprve první víkend, takže se ještě může vše změnit!,“[/i] dodal Tande.

[b]Peter Prevc[/b] se musel opět spokojit se druhým místem, které mu je nejspíš souzeno. Spokojenost ale byla na místě. [i]„Moje skoky byly opravdu dobré, začal jsem dobře už včera a dnes jsem v tom pokračoval, hlavně v kvalifikaci a prvním kole. Ve druhém kole jsem se možná odrazil až moc brzy, což mě mohlo stát vítězství. Ale se svým výsledkem jsem opravdu spokojen,“[/i] neskrýval radost Prevc. Skokané už měli možnost srovnání s konkurencí, jak jsou na tom Slovinci? [i]„V pátek jsem to vědět nemohl, ale po včerejšku je jasné, že jsme velice silní. Výborně skáčou hlavně Domen a Jurij. Ale i Robi dnes ukázal velmi dobrý skok, jen měl smůlu,“[/i] zamyslela se slovinská jednička. Chybět samozřejmě nemohla ani otázka na mladšího bratra Domena: [i]„Jeho výkony mě překvapily, nečekal jsem, že bude skákat tak stabilně. Určitě byl hodně pod tlakem, ale je ještě mladý, tak si s tím dokázal poradit, na svůj věk odvedl skvělou práci,“[/i] pochválil bratra Prevc.

[b]Severin Freund[/b] poukázal na složitost nedělních podmínek: [i]„Dnešní větrné podmínky byly opravdu složité, v obou kolech jsem měl o dost odlišný vítr, hlavně v tom druhém. Snažil jsem se z toho alespoň získat maximum,“[/i] přiblížil situaci na můstku Freund. Není mu líto, že na pódium se nedostal také místní Richard Freitag? [i]„Necítím se špatně kvůli tomu, že jsem ho ze stupňů vítězu sesadil. Richie má teď opravdu dobrou formu a myslím, že se tam stejně dříve nebo později dostane. Skvělé ale je, že máme tři skokany do šestého místa, škoda jen, že dva se nedostali do finále,“[/i] poukázal obhájce prvenství ve Světovém poháru na výborný týmový výsledek.

[b] [i]Foto: Daniel-Andre Tande[/b] (autor: Jan Štěrba)[/i]